За майже три місяці у онкоцентрі встановили 30 порт-систем пацієнтам

Опубліковано:

За майже три місяці 2024 року команда Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру встановила 30 порт-систем пацієнтам з онкозахворюваннями. Про це повідомили на сторінці у Facebook.

Процедура встановлення венозного порта для пацієнта проходить безболісно та якісно. Проводять її під загальним знечуленням і триває вона близько 40 хвилин.

«Венозні порт-системи потрібні для ефективного лікування онкологічних пацієнтів. У нашій лікарні такі порти встановлюють вже більше 10 років і цього року ми маємо їх в забезпеченні. Тому наші пацієнти, які отримують хіміотерапію, і яким згідно світових стандартів необхідні порт-системи, отримують їх безкоштовно» – розповів в. о. генерального директора Олег Дуда.

Під час процедури фахівці використовують спеціальний рентген-апарат. За його допомогою лікарі можуть переконатись, що порт-систему розмістили у правильному місці та на необхідній глибині.


«Порт-система складається з резервуара і катетера. Резервуар порта ми встановлюємо під шкіру на грудній стінці, тож його не видно. А катетер цього резервуару (в який вводитимуть хіміопрепарати) встановлюють у внутрішню яремну вену і звідти по судині спускається практично над серцем. Відповідно, така ситема забезпечує прямий доступ до венозної системи пацієнта», – пояснив Олег Дуда.


Важливо, що порт-системи необхідні не усім пацієнтам, які отримують хіміотерапію. В першу чергу венозні порти потрібні тим людям, яким показані препарати, що у периферичні вени ввести неможливо.

Цього року Львівським онкоцентром закуплено 100 порт-систем, тож аби отримати комбіноване та ефективне лікування сюди приїжджають й з інших областей України.

Порт-системи є абсолютно безпечними і допомагають забезпечити ефективне лікування хіміопрепаратами. Саме тому команда Львівського онкоцентру робить усе можливе, аби пацієнти, яким потрібні такі медичні прилади, могли отримати їх та вчасно розпочати якісне лікуваня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Львівські хірурги прооперували сихівчанку, яка 30 років жила зі зрощеними пальцями рук

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ