У Західноукраїнському дитячому медичному центрі (ЗУСДМЦ) вилікували шестирічну пацієнтку з онкопатологією лімфатичної системи.
Лікарі Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку ЗУСДМЦ, що на вулиці Дністерській, 27, допомогли шестирічній дівчинці Даніелі подолати надскладне захворювання – лімфому Беркітта.
Шестирічна Даніела потрапила у ЗУСМДЦ у травні 2023 року у дуже важкому стані: з масивним новоутвором у животі, з пухлинними ураженнями кісткового мозку, органів грудної клітки, кісток щелепи тощо. Упродовж двох діб лікарям вдалось встановити правильний діагноз та негайно розпочати лікування.
«Це дуже важливо, адже ми мали справу з дуже агресивним типом лімфоми, який швидко розповсюджується, гірше піддається лікуванню, і має невеликий відсоток одужання загалом», – зазначила гематологиня Центру Оксана Воробель.
Перші п’ять місяців мама і донька постійно перебували у лікарні. Дівчинка, попри свій вік, терпеливо переносила усі етапи. У цьому їй допомагала відповідальність мами та підтримка великої родини.
Шлях до одужання був нелегким, але завдяки зусиллям медичної команди центру та застосуванню передових методів лікування, Даніелі вдалося подолати хворобу, яка виявилася дуже агресивною та важкою.
«Без перебільшення можу сказати, що з нею працювала уся команда Центру. Упродовж перших двох місяців нам щодня доводилось виборювати життя дитини. Дівчинка потребувала постійної допомоги реаніматологів, трансфузіологів, кардіологів, хірургів, інших фахівців. З труднощами та ускладненнями, які загрожували життю дівчинки, нам вдалось провести заплановані усі 7 блоків хіміотерапії», – додає Оксана Воробель.
Один із лімфовузлів, який міг загрожувати рецидивом вирішили видалити хірургічно після консультацій із закордонними онкогематологами у рамках проєкту #SAFERUkaine.
Після майже року лікування, успішної хіміотерапії та трансплантації стовбурових клітин, Даніела разом із мамою повертається додому на Закарпаття. Там на дівчинку чекають ще четверо братів і сестричок.
Як зазначають у Центрі, досягнути успіху вдалось завдяки поєднанню кількох складових: багаторічному досвіду медиків, злагодженому мультидисциплінарному підходу та технологічним можливостям лікарні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Черепашки ніндзя, прибульці та чиста вода: школярі Львівщини дізнавалися, як працює система водопостачання