З 1 січня мешканці сіл Львівської ОТГ їздитимуть за 7 гривень

Опубліковано:

Фото: Високий Замок

 

З 1 січня 2021 року почне юридично діяти Львівська міська територіальна громада. Щоб забезпечити якісне транспортне сполучення міста з населеними пунктами довкола, виконавчий комітет міста затвердив схему маршрутів до сіл і міст, які об’єднуються зі Львовом. Відповідно, на цих маршрутах мають діяти ті ж умови, що й у Львові – фіксована вартість проїзду і пільгове перевезення.

На території м. Львова діє відповідний типовий договір на перевезення, де зазначено, що є пільгові перевезення, тобто має бути відшкодування міста за пільгове перевезення, діє відповідний тариф — це 7 грн. Натомість відповідно до чинних договорів, які є в ОДА з перевізниками, що працюють в населених пунктах, які увійшли до ОТГ, немає компенсації за пільгове перевезення, і вартість проїзду є різною — 15−17 грн.

Постанову Кабінету Міністрів про створення Львівської міської територіальної громади прийняли в червні. Є законодавчі документи, які регламентують діяльність ОТГ. Тож зараз база і механізм транспортних перевезень мешканців, які проживають на території ОТГ, зазнає змін.

«Для того, щоб забезпечити якісне транспортне сполучення з населеними пунктами, які увійшли до Львівської ОТГ, у жовтні цього року ми прийняли рішення виконавчого комітету про затвердження 9 автобусних маршрутів, які мають курсувати до сіл, селищ і містечок, які будуть в ОТГ. З них 4 маршрути — це продовження чинних, а 5 нових. Зараз ми подали всі документи в поліцію для погодження паспортів маршрутів. Після погодження цих паспортів, будемо виносити на розгляд виконавчого комітету проєкт рішення, щоб терміном на три місяці укласти тимчасові угоди з перевізниками, щоб забезпечити перевезення на території ОТГ на умовах, які передбачені нашими нормативними документами, тобто, які діють на території міста Львова, а з 1 січня будуть діяти на території ОТГ. Це і можливість пільгового перевезення, і вартість проїзду 7 грн. Далі будемо оголошувати конкурс, щоб відповідно до чинного законодавства, його провести та визначити перевізників на ці маршрути вже на довший період», — розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На автобусному маршруті №53 з’явилися два нові Mercedes

Сихів Медіа