“Їсти чи не їсти”: чи пройшли фрукти та ягоди тест на кількість нітратів

Опубліковано:

У Lviv Open Lab, що на проспекті Червоної Калини, 58, кожен охочий за попередньою реєстрацією може скористатись нітрометром і провести спеціальний тест на виявлення кількості нітратів у фруктах, овочах, ягодах та зелені. Журналістка “Сихів.Медіа” теж завітала в інноваційний простір, аби перевірити чи безпечні фрукти, які продають на сихівських ринках.  

Абрикоси, нектарини, вишні, сливи, інжир, кавун — одні з найулюбленіших фруктів та ягід, якими ласують покупці в липні. Зараз ними переповнені прилавки всіх місцевих ринків, магазинів та супермаркетів. Ми купуємо їх, навіть не задумуючись про те, чи безпечні вони для нашого здоров’я.  

Проте, всі ми знаємо, що зовнішність буває оманлива. Навіть найапетитніший персик чи вишня можуть принести нам шкоду. Щоб бути впевненим в тому, що ми споживаємо корисні фрукти та ягоди, ми вирішили провести експеримент і протестувати їх на кількість нітратів.  

У молодіжному просторі Lviv Open Lab безплатно можна перевірити продукти. Нітратомір дає результат вже за декілька хвилин з похибкою до 10%. 

“Цей тест дає нам зрозуміти загальну картину продукту та на скільки він є безпечний для нашого здоров’я. В інтернеті є дуже багато хейтерів цього експрес-тесту, проте, ми проводили зустріч з деканом хімічного факультету і дійшли висновку, що ці тести є доволі точні,” — розповів хімік Микола Лихновський. 

Ми придбали фрукти та ягоди з різних куточків Сихівського району – на ринках “Шувар” та “Іскра” і в місцевих супермаркетах, щоб результат був об’єктивним. Як виявилось, майже всі фрукти пройшли тест і вміст нітратів у них не перевищив норму. Винятком став лише кавун, який придбали в одному з великих супермаркетів району.  

“Всередині кавуна найбільше нітратів, а по боках — найменше. У кожній частині фрукта чи овоча може бути різна концентрація нітратів,” — повідомляє пан Микола. 

Надлишок нітратів може бути шкідливим для здоров’я людини, тому важливо знати, які продукти мають їх безпечну кількість. Якщо ви хочете перевірити фрукти чи овочі, тоді ви можете записатись на перевірку у Lviv Open Lab. Телефонуйте за номером +380 97 684 88 90 (Микола). 

Крім того, скоро в молодіжному просторі планують лекції присвячені ролі нітратів у різних сферах життя та їх застосування у сучасній хімії.  

Соломія Добрянська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Добірка з 5 курсів безкоштовної психологічної допомоги

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ