88 % львів’ян відчувають себе щасливими, — результати дослідження якості життя у Львові

Опубліковано:

 

Львівська міська рада опублікувала четверте соціологічне дослідження якості життя у Львові. Дані збирали у 2018 році. Згідно з результатами, 88 % львів’ян відчувають себе щасливими, а 92 % пишаються тим, що вони львів’яни.

У 2018 році індекс якості життя у Львові зафіксовано на рівні 3,21. Результати дослідження вказують на підвищення задоволеності львів’ян станом справ у сферах благоустрою, охорони здоров’я та роботи установ. Водночас, містяни незадоволені транспортною інфраструктурою та загалом сферою громадських перевезень; спостерігається скорочення оцінок задоволеності безпекою, психологічним комфортом.

У районах містяни найбільше задоволені освітленням житлових вулиць (52,6%), наявністю та станом місць відпочинку (47,4%), чистотою та ефективністю прибирання вулиць (43,3%), наявністю та достатньою кількістю дитячих майданчиків (45,1%). Все ж 31,6% львів’ян вказали, що незадоволені станом дитячих майданчиків.

Серед того, що викликає невдоволення львів’ян — стан відкритих водойм (55,1%), контроль за безпритульними тваринами (44,6%),наявність місць для вигулу домашніх тварин (43,6%), умови для роздільного сортування сміття (39,3%).

Екологічний фон міста львів’яни оцінюють радше незадовільно: середня оцінка становить 2,72 із 5 максимальних.

Невелика частка львів’ян обізнана про міські еко-ініціативи: лише 1,2% опитаних львів’ян підтримують чи беруть участь у програмі нульових відходів Zero Waste, а 0,8% звертаються у мистецькі центри переробки відходів («Zelenew», «Щось цікаве»).

За результатами опитування, середня оцінка транспортної сфери Львова у 2017 та 2018 роках становить 3,23 та 2,87 відповідно. У 2018 році дві третини користувачів громадського транспорту не задоволені технічним станом маршруток, кожен другий — трамваїв та тролейбусів. Також половина львів’ян не задоволені вартістю проїзду у маршрутних таксі та культурою поведінки водіїв маршруток, третина — не задоволені транспортним сполученням у місті.

Переважна більшість львів’ян знають про медичну реформу (80,2%), але тільки кожен третій розуміє її суть (37,0%) або розуміє частково (53,2%). При цьому, більше половини жителів Львова уже підписали електронний договір з лікарем (57,2%).

Детальніше про якість життя у Львові у баченні самих львів’ян — у дослідженні за посиланням.

Зазначимо, що індекс якості життя — це комплексний показник, який відображає рівень задоволеності міським середовищем (оцінку стану міської інфраструктури, сервісу послуг, які надаються у різних сферах, і умов для життя, створених у місті) та особистим комфортом мешканців у місті.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ