Як відсвяткували різні покоління сихівчан?
Старі традиції зникають, нові народжуються, залежно від поколінь та їх вподобань. Для когось це час, щоб загадати найзаповітніші бажання, для когось найвеселіша ніч в році, а для когось пора, щоб смачно поїсти. Різні люди вкладають у ніч з 31 грудня на 1січня свій зміст.
І у нашому дитинстві і за коментарями дітей, найбільшою радістю в цю ніч є те, що можна не спати до пізньої ночі. Тим часом бабусі і дідусі не приховують радості, що зустріли ще один Новий рік. А чи є ідеальна для усіх поколінь новорічна ніч?
Дитинство. Ти віриш у дива, та чекаєш, аби швидше настала ця 12 ночі, бо дуже хочеш спати і буквально виборюєш цю ніч. Під бій курантів загадуєш багато цукерок або нову іграшку. Прикрасити ялинку – це дійство, без якого не можливо асоціювати свято.
«В новорічну ніч стається магія. Я в мультику бачив, що тварини починають говорити. Я дуже хочу, щоб наша киця теж почала говорити. А ще мрію про крабовий салат і якийсь торт від мами на столі. Було б класно, якби ми з татом пішли потім на санки, але думаю, що не дозволять. Бо сидіти за столом і їсти цілу ніч, це дуже невесело. Треба загадувати бажання в 12 ночі і воно здійсниться. Я загадаю нову ялинку, бо наша якась негарна і щоб всі були щасливі», – ділиться своїми думками 5-річний Матвій.
Юність. Новий рік- це час, щоб весело провести час з друзями, потусити. Найбільший страх- не знайти хату, щоб відсвяткувати усією компанією Новий рік.
“Мабуть, ідеальна Новорічна ніч для мене це якось небанально відсвяткувати його з друзями. Зібратись в когось вдома і пити – вже певно виросли з цього віку. Можна було б кудись поїхати за кордон, але з коронавірусом зараз це проблематично. Тому цього року зібрали компанію друзів і їдемо в Буковель на Новий рік. По-перше, цікаво яка там буде шоу програма, а там завжди цікаво. По-друге, буде весело, я з друзями точно сумувати не буду. Було б класно на наступний рік зустрічати 2023 десь в Єгипті або там де тепло. Ще гарячого Нового року в мене не було”, – розповідає про свої плани 26-річний Остап.
Тобі вже минуло 35. Однаково хочеться свята, але гучні гулянки програють компактним компаніям у затишному місці. Хочеш зустріти свято в колі близьких або рідних. Бо з ними теж можна добряче повеселитись.
“Ідеальна Новорічна ніч? Ну звичайно десь в океані на Мальдівах. А якщо реально – відсвяткувати на дачі з кумами.Ми з кумами посмажимо шашлики на мангалі, картопельку запечемо, салати зробимо, відкриємо шампанське і будемо святкувати. Зробимо потім собі дискотеку, потанцюємо, поспіваємо, будемо веселитись. Як Новий рік зустрінеш – так його і проведеш. Потрібно зустрічати з людьми, яких любиш і так, як любиш”, – розповідає 41-річна Тетяна
Ти вже поважного віку. Пережив як мінімум 60 Нових років. Вже не хочеш йти кудись святкувати і взагалі святковий настрій з кожним роком кудись зникає. До свят підходиш все менш емоційно і більш прагматично. Але завжди радий, коли біля тебе твої найближчі люди.
“Я взагалі не визнаю Новий рік, який святкують 1 січня, але треба. На мою думку, це нерозумно в піст, перед Різдвом так сильно наїдатись та напиватись. Наш Новий рік в Україні ми святкуємо 13-14 січня. Яка для мене ідеальна новорічна ніч? Мабуть зібратись всією сім’єю. І я не говорю суто про чоловіка, дітей і внуків. А цілою-цілою родиною, чим більше людей, тим краще. В моєму віці вже наступного Нового року можна і не дочекатись. А яка саме вона має бути? Багато не готувати, суто по класиці : олів’є, канапки з ікрою і шампанське. Послухати промову президента, випити келих шампанського після курантів, поїсти, поспілкуватися. Піти всією родиною до ялинки прогулятись, якісь вуличні концерти подивитись, розважитись. Гарно провести ніч з родиною”, – ділиться 70-річна Дарія.
А якою була новорічна ніч у вас? Діліться коментарями, а ще краще із фото!