Фото: Голос України
З 14 квітня цього року набув чинності Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо надання підтримки у зв’язку з вагітністю та пологами та ефективного використання бюджетних коштів при фінансуванні одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Такий законодавчий акт ухвалила Верховна Рада України.
Це означає, що відтепер:
- вартість одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» становитиме три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель (зараз це 5 763 грн);
- закупівля буде проводитися на відкритих прозорих аукціонах через електронну систему ProZorro.
Зараз еквівалент «пакунка малюка» складає 5763 гривні, проте впродовж 2021 року він буде змінюватися так:
- з 1 липня 2021 — 6039 грн;
- з 1 грудня 2021 — 6300 грн.
Хто може отримати цей пакунок?
– усиновителі;
– патронатні вихователі;
– прийомні батьки;
– батьки-вихователі;
– опікуни новонародженого.
Новина спричинила активне обговорення теми державної допомоги малюкам у соцмережах.
Матуся Марія написала ось такий коментар: «Радію хоча б якимось позивним змінам. Оскільки виховую чотирьох дітей, то будь-які грошові компенсації завжди потрібні».
А ось як відгукнулася Наталія: ««Отримала в 2019, і в 2020 і дуже рада. Дякую за можливість використовувати все, що там було. Люди, вчіться бути вдячними».
Також є коментар від Вікторії: «Я отримала “пакунок малюка” в 2019 році, тоді він був нам потрібен і ми раді, що нам вдалось його отримати. Але зараз, під час другої вагітності, і знаючи, що в липні цього року буде вибір гроші або пакунок, я хочу обрати гроші. Мені подобається самій обирати».
Нагадаємо, що «пакунок малюка» не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини (41 280 гривень).
Також з 1 липня 2021 року батьки в Україні отримають право вибирати, яку допомогу хочуть отримати при народженні дитини: «пакунок малюка» (одноразова натуральна допомога, комплект необхідних речей і товарів для новонародженого) або його грошову компенсацію (така можливість з’явиться в межах комплексної послуги єМалятко).
Важливо, що родини, як і раніше, будуть отримувати 41 280 грн при народженні дитини: з них 10 320 грн на новонародженого можна отримати відразу і ще по 860 грн щомісяця впродовж перших 3 років життя дитини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці в травні матимуть 13 вихідних