Як львів’яни вчились писати статті у Вікіпедію (Фоторепортаж)

Опубліковано:
Майстер клас “Як редагувати Вікіпедію”, WIKI Бібліотека, Сихів, 1 лютого 2020

Фото: Сихів Медіа

 

У Вікі-бібліотеці відбувся цікавий захід, на якому львів’ян вчили писати статті в українську Вікіпедію.

В цю суботу у Вікі-бібліотеці зібрались люди різних професій та різного віку, але у всіх було спільне бажання – навчитись писати статті у Вікіпедію українською мовою­. Кожен охочий спробував себе у ролі автора Вікіпедії.

Львів’янка Соуляна прийшла на таку подію вперше. «В мене є багато знайомих відомих людей, але про них немає інформації у Вікіпедії. І я прийшла через те, що мені цікаво, як можна створювати статті про цих людей у Вікіпедії», — розповідає Соуляна.

 

 

Така зустріч відбувалась у рамках «Вікімарафону», який пройшов по всій Україні.  Це щорічна акція, ідея якої полягає у тому, щоб запросити всіх охочих написати до української Вікіпедії як мінімум одну статтю і у такий спосіб долучитися до створення і розповсюдження вільних знань українською мовою.

Учасників «Вікімарафону» вчили тому, як вибирати тему для написання статті та алгоритм створення матеріалів. Основні вимоги такі: необхідно писати у енциклопедичному нейтральному стилі, важливо дотримуватись авторських прав (робота повинна бути власною, або текст із вільною ліцензією), у тексті також повинні бути посилання на авторитетні джерела.

 «Я дізналася про те, як виглядає процес редагування матеріалу у Вікіпедії та як можна редагувати самій. Мені дуже сподобалась позитивна атмосфера на нашій зустрічі та хороші організатори. Тепер я знаю, як можна зробити світ цікавішим», — додала Соуляна.

 

 

Координує зустріч львів’ян Юрій Булка, він — музикант, працює у Львівській національній філармонії, але у вільний час пише статті у Вікіпедію.

«Вікіпедію я почав писати тоді, коли ще вчився у музичній академії. Мені хотілось писати про історію музики. Сучасних україномовних джерел тоді ще було дуже мало, здебільшого ми вчились радянськими підручниками.  Я почав писати статті у Вікіпедію про музику XX століття, опираючись на західні джерела», — говорить Юрій Булка, координатор Вікімарафону у Львові.

 

 

Таких, як Юрій, називають — вікіпедістами, їхня робота волонтерська і не оплачується. Зараз українська вікіпедія налічує понад 980 тисяч статей, над якими працюють більше 3000 волонтерів. Навіть, якщо людина зробить маленьке редагування, вона зробить великий вклад для розвитку української Вікіпедії.

«Будь-яка людина в якої є комп’ютер та інтернет може долучитись до наповнення та редагування Вікіпедії українською мовою. Адже статей у Вікіпедії недостатньо, поки що не все, що нас цікавить можна там знайти. Є дуже багато речей, про які варто написати», — говорить Юрій.

 

 

Зараз Українська Вікіпедія входить в 20-ку найбільших і найпопулярніших у світі. Це один із найпопулярніших веб-ресурсів в Україні: щомісяця його переглядають майже 60 мільйонів разів. Щоб дізнатись більше про алгоритм створення статей у Вікіпедію переходьте — за посиланням.

 

 

Натисніть на фото, щоб подивитись всю галерею.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ