Як стати успішним. 5 думок від Мирослави Гонгадзе

Опубліковано:

Мирослава Гонгадзе – українська телеведуча, журналістка і юристка, яка сьогодні очолює українську редакцію. Всесвітньої служби «Голос Америки». З 2001 року після загибелі чоловіка, журналіста Георгія Гонгадзе, отримала політичний притулок у США і відтоді мешкає там.

У Львові вона поділилася своїми думками про те, як молодій людині стати успішною.

Віра у себе

Сьогодні молоде покоління дуже ефективне. Я багато працюю з молоддю і мушу визнати, що іноді не встигаю за ними.  Єдине, чого їм не вистачає, це досвіду і трішки більше віри у себе. Все решта вже є.

Віра – що це таке? Я не теолог і ніколи багато про це не говорю, але мені здається, що Бог це кожен з нас. Це талант, ми маємо його в собі, і наше завдання його ростити. Коли ми розкриваємо це, то поєднуємося з Богом. Нам треба завжди повертатися до себе, своїх коренів і триматися за внутрішній стовбур.

Знайти покликання

Мені здається, що моє і молоде сьогоднішнє покоління дуже схожі. Ми маємо подібні ситуацію: у 1991 році Україна стала незалежною, у тепер живе після Революції Гідності. Після неї ми теж ніби отримали нову країну, свободу, але як і тоді не знаємо, що до кінця з усім цим робити. У 1991 ми створювали нові партії, творили нові інституції, медіа. І зараз молодь починає так само. Вона змушена будувати фундамент, адже за весь час існування країни його так і не з’явилося. Фундамент – це базові стабільні інституції, верховенство права, дієва судова система, правоохоронна, це ідеологічні політичні партії, але всього цього немає. Проблема у тому, що без цього фундаменту країну не збудуєш. І виправити цю ситуацію має молодь. А для цього їй необхідно знайти своє покликання, адже коли ти розумієш, у чому твій талант, розвиваєш його, ти досягаєш успіху, не дарма живеш у суспільстві.

Не нарікати і вирішувати проблеми

Дуже часто ми нарікаємо на президента, парламент, мера, губернатора, але чи завжди ми на своєму місці робимо свій клаптик роботи, який є принциповим? Як часто ми зраджуємо собі, коли нам доводиться домовитися з кимось в лікарні абощо? Це проблема, тому що в один момент треба вирішити для себе: або ти чиниш по совісті, або ні.

Зона нашої відповідальності у першу чергу це ми самі. Далі, якщо ви маєте більшу силу, це родина. Якщо ще більшу – суспільство.

Не сумніватися

Ми маємо звичку дуже сильно сумніватися у собі. Українці дуже обережні, непевні. Не знаю, чому. Але ми не віримо у себе. Американці завжди кажуть: ти найкращий. У нас кажуть: музикант не вийде, балерина не вийде і так далі. Але це не означає, що цьому не треба вчитися. У США на це не зважають, якщо у тебе є бажання, ми тобі допомагаємо. Нам треба змінити погляд на самих себе.

Діяти кожен день

Ще важливо не боятися і діяти кожен день, робити маленький чи великий крок – неважливо, але головне – щось робити.

Це ті критерії, які зроблять вас успішними, тож шукайте себе.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ