У 2024 році послугами нічого притулку скористалися 900 бездомних людей. Керівниця департаменту гуманітарної політики ЛМР Валентина Бартошик розповіла як кожен може допомогти бездомним і подбати про них.
Місія соціальних служб має декілька складових. Потрібно турбуватися про те, щоб людина не опинилася на вулиці. Якщо людина вже втратила житло, з нею також варто працювати.
Є дві частини боротьби з бездомністю:
“Випадки шахрайства, складні життєві обставини, розлучення, сім’ї у кризових ситуаціях тощо. Такі люди можуть отримати підтримку від міста. Міський Центр соціальних послуг “Джерело” готує Центри життєстійкості. Є у місті житло, яке перепрофільоване під потреби внутрішньо переміщених осіб, які одинокі і не мають де жити. Це теж соціальна послуга — допомогти людині подолати труднощі, щоб стати самостійним, незалежним.”
розповіла Валентина Бартошик.
Друга частина — це люди на вулиці й завдання міста — запропонувати їм допомогу. Тому у Львові постійно їздять на місця, де теоретично можуть бути бездомні, пропонують нічліг у притулку, їжу, ліки, теплий одяг.
“Бездомні люди — різні. Завдання міста — надати можливість, допомогти стати спроможним. В соціальному центрі “Оселя” працюють люди, які вийшли з цієї бездомності. Це рідкісні випадки, але вони є. Ключове завдання — щоб їх було більше.”
додає керівниця департаменту гуманітарної політики.
Якщо ви помітили бездомних людей без постійного місця проживання, — зателефонуйте у контакт-центр “Джерела”: 097 400 22 88; 063 400 22 88; 066 400 22 88.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Автобус турботи”: як бездомним отримати комплекс послуг від “Джерела”