Як діяти після укусу кліща: поради

Опубліковано:
Фото ілюстративне

Крихітний кліщ може спричинити великі проблеми. Укус цієї комахи може передати серйозні інфекції. Щоб уникнути ускладнень, важливо вчасно зреагувати — як саме, читайте далі.

Сімейна лікарка КНП “4-а міська поліклініка м. Львова” Уляна Рацька зазначає, що після укусу кліща не варто панікувати. Якщо комаха була на вашому тілі менше ніж 24 годин, то ризик зараження мінімальний. 

Як зняти кліща?

Пінцетом і без використання олії. Не варто капати жир чи крутити комаху. Якщо частинка залишилася у вашій шкірі, то не слід її викулупувати. Організм сам впорається. 

Місце укусу потрібно обробити антисептиком. Якщо навколо шкіра почервоніла, то це звичайна реакція. Кліщ обстежувати не потрібно, адже це не дає точної інформації й нічим не допоможе у лікуванні. 

Якщо комаха була довго у вашій шкірі, то можна одноразово використати доксициклін 200 мг, але лише за рекомендацією лікаря. Аналізи на бореліоз варто робити не раніше, ніж за 2 тижні. 

Профілактика укусу:

  • репеленти (речовини, які відлякують комах, кліщів, гризунів, птахів);
  • закритий одяг у лісі;
  • після прогулянки — душ, перевірка тіла. 

Нагадаємо, що ми спільно із КНП “4-а міська поліклініка м. Львова” запустили новий спецпроєкт “Здоровий діалог”. Це серія важливих розмов про те, що стосується кожного з нас — здоров’я. Перша наша розмова про оновлену систему оцінювання інвалідності за посиланням

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, якщо побачив змію або став жертвою укусу: поради

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ