Як басейн “Дельфін” працює під час війни

Опубліковано:
Фото: Басейн «Дельфін»

На вулиці Кирила Трильовського, 12А розташований багатофункціональний комплекс “Дельфін”, який уже 20 років залишається місцем оздоровлення, реабілітації та підтримки сихівчан. “Сихів.Медіа” розповідає більше про роботу комплексу.

Як з’явився “Дельфін”?

Будівля, у якій розташований басейн, зведена ще у 1990 році. Тоді планували відкриття одразу після заповнення чаші, але були певні будівельні помилки, конструкція протікала. Роботи заморозили на роки. З розвитком технологій вдалося повноцінно відновити чашу басейну, що стоїть на опорних колонах. У березні 2006-го року “Дельфін” нарешті запрацював. 

Фото з архіву надав Олександр Козенков

Через фінансову неспроможність його утримувати басейн передали у приватну власність. Сьогодні він існує завдяки абонементам, послугам та співпраці з громадськими і державними організаціями.

“Ми співпрацюємо з державними та приватними спортивними клубами, громадськими організаціями. Для дітей, батьки яких стали на захист нашої країни та проходять службу в ЗСУ з Сихівського району, спільно з фондом соціального захисту ми безкоштовно зробили курс із навчання плаванню”, –

розповідає директор комплексу “Дельфін” Олександр Козенков.

У комплексі працює римська лазня, фінська сауна, масажний салон, соляна кімната, солярій, фітнес-зал, дитячий садок, перукарня, магазин повітряних кульок. 

Як очищають і перевіряють воду у басейні?

Систему фільтрації води Олександр Козенков називає найважливішою: два піщані фільтри, два УФ-реактори, які працюють цілодобово та автоматична система хлорування – усе це забезпечує якість та прозорість води. Раз на два роки воду тут повністю замінюють, а щотижня доливають свіжу. 

До речі, працівники хімічної лабораторії «Адміністративно-технічного управління» що два тижні проводять перевірку води. Вони відбирають проби у двох точках: найглибшій та наймілкішій частинах басейну. Набирать її у стерильні чисті сухі пляшки, герметично закривають і одразу везуть в лабораторію. Дослідження якості води триває до 4 днів. У лабораторії визначають кислотно-лужний баланс води, твердість, хлориди, вільний хлор, залізо, амоній та сухий залишок. У “Дельфіні” відхилень наразі не виявили.

Два басейни – для дітей і дорослих

Дитячий басейн має глибину від 80 до 110 см, температуру 30°C та площу 6×10 м. Тут займаються з усіма віковими категоріями, навіть із немовлятами – за умови присутності тренера. Групові заняття проводять для дітей від 6 до 12 років.

Дорослий басейн більший – 25×9 м з трьома доріжками, глибина становить 140-180 см. Тут відбуваються заняття з плавання, аквааеробіка, реабілітаційні та оздоровчі заняття. 

“У день нас відвідують від 150 до 200 людей. Найбільше, мабуть, до нас приходить у сезон відключення гарячої води у Львові,” –

жартує адміністратор комплексу. 

Попри труднощі з кадрами, адже багато тренерів пішли захищати нашу країну, дівчата також долучилися до медичних служб, у “Дельфіні” намагаються тримати професіоналів. Висококваліфіковані тренери “беруть” години або орендують плавальні доріжки, розповідає директор комплексу.

Басейн під час війни

З початком повномасштабної війни басейн тимчасово став гуманітарним пунктом: сюди приходили переселенці з навколишніх шкіл, щоб прийняти душ, скористатись базовими послугами гігієни. “Червоний Хрест” допомагав із засобами догляду. Пізніше поступово почали відновлювати роботу, оскільки потрібно було заробляти кошти, щоби мати змогу допомогти військовим.

“Зараз ми ще не відновили навіть 60% довоєнного навантаження, але це не основне в теперішній час. Ми допомагаємо військовим, зокрема 80-й і 103-й бригадам. Створена керівниками закладу громадська організація вже передала на фронт понад 100 авто, медикаменти, харчі” –

розповідає Олександр Козенков.

Окремий акцент присвячений роботі з військовими. Басейн відвідують військові із Реабілітаційного центру “Галичина”: вони займаються з реабілітологами, проходять відновлення в соляній кімнаті.

У планах створити реабілітаційний центр, а також провести зовнішній та внутрішній ремонт. Але наразі команда сконцентрована на допомозі ЗСУ та утриманні комплексу.

Христина Курій

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вода, що лікує: як військові на Сихові відновлюються через плавання

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ