Фото: Сихів Медіа
У вас виникала думка, що було б непогано відвідувати тренажерний зал та тримати себе у формі? Після цього, мабуть, з’являлась зустрічна — скільки грошей потрібно на це витрачати. Останнім часом в Україні все більш популярним стає street workout – тренування на свіжому повітрі на майданчиках з тренажерами, турніках, залізних перилах тощо. Сьогодні детальніше про альтернативу фітнес-залам та громадський проєкт, що дозволить займатися спортом всім охочим сихівчанам.
Ідея street workout-у виникла ще в США у 90-их в кримінальних районах, де хлопцям доводилося вміти постояти за себе. Проте, вони не були настільки багатими, щоб регулярно оплачувати абонемент у зал. Тож помалу все більше юнаків почали приєднуватися до цього руху, і якщо спершу широкої підтримки він не мав, то вже на початку 2000-их в штатах з’явилась перша workout-команда Bartenders. Хлопці популяризували рух і зробили його публічним. Влада прекрасно розуміла, що енергію підлітків потрібно спрямовувати на спорт, тому й сприяла активному будівництву спортивних майданчиків.
Варто зазначити, що майданчики для воркауту мають свої особливості:
- турніки різного рівня;
- закруглені кінці тренажерів;
- каучукове покриття;
- достатні відстані між усіма елементами.
В Україну ця “ідеологія” прийшла не так вже й давно, але поширилась не лише на міста, а й на невеличкі села, де нерідко роблять багато турніків, адже краще проводити час так, ніж за алкоголем чи лускання насіння. З 2010 року існує ВГО “Стріт воркаут Україна”, відділення якої є у всіх містах нашої країни, її представники щорічно організовують близько 400 заходів. Тож наразі налічують близько пів мільйона прихильників воркауту, і з кожним днем це число зростає.
У 2011 році в Дніпрі відбувся Перший всеукраїнський фестиваль street workout, який пройшов дуже навіть успішно. Вже за кілька місяців український спортсмен Євгеній Козир посів перше місце на світовому чемпіонаті в Латвії. Це довело, що воркаут таки заслуговує на існування!
Через рік у Києві провели змагання з воркауту між районами міста. Усі, хто хотіли взяти участь, могли виконати якусь вправу (відтискання від підлоги, вправи на брусах або підтягування на перекладині), після чого результат людини записували й закріплювали за районом її проживання.
Щодо Львова, то три роки тому кілька сотень охочих містян мали можливість відвідати Steel Workout Show і виграти гаджети від організаторів події – “Samsung Electronics Україна”. Мета цього проєкту — популяризація воркауту шляхом змагань, конкурсів та майстер-класів в часі туру Україною. Цікаво, що Львів став першим містом, де довелося завчасно закінчити реєстрацію на змагання через дуже велику кількість охочих.
Цього року львів’яни мають змогу сприяти створенню ще одного майданчика street workout-y з якісними тренажерами, куди можна приходити будь-коли та без затрат. Ліцей “Сихівський” висунув проєкт №151 на громадський бюджет міста, який успішно пройшов оцінку та допущений до голосування.
«Я виріс на Сихові і проживаю у мікрорайоні поруч з ліцеєм “Сихівський”. І розумію, як важливо для молоді мати можливість для занять спортом і правильного, корисного дозвілля. Тому треба всіляко підтримати наше молоде покоління і дати їм можливість для правильної самореалізації. Цей майданчик може стати чудовим спортивним осередком для усіх любителів спорту та здорового способу життя» – розповів Тарас Репицький, засновник СихівМедіа та автор проєкту.
Яким буде майданчик? Нові мультифункціональні тренажери як для дітей, так і для дорослих, що дозволять молоді досягти високих спортивних результати як з воркауту, так і з інших дисциплін, бути здоровішими та тримати себе у хорошій фізичній формі.
“Там якраз бракує майданчика. Дуже часто люди проходять повз і хочуть займатися на тих саморобних турніках, що є зараз, а так, коли ми поставимо сучасні тренажери, на них зможуть займатися діти під час уроків фізкультури, а також мешканці мікрорайону. Якщо вдасться, поставимо там ще й шахматний стіл, щоб люди змогли сісти та пограти шахмати”, – розповідає директор ліцею “Сихівський” Ухніцький Іван.
Голосування розпочалось: Свій голос можна віддати, прийшовши в ЦНАП з паспортом або скористатися bank ID (Приватбанк, Монобанк, Ощадбанк, Кредобанк, ПУМБ, Ідея банк, Банк Південний, А-банк, Конкорд- банк, Радабанк, Мотор-банк).
Детальніше про те, як проголосувати, можна переглянути у відео за посиланням.
Юлія Бойчук