У рамках 38 Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози» 17 і 19 травня відбудуться два непересічні концерти. 17 травня перед львів’янами презентують програму «Феєрична Гуцулія», а 19 — глядачам даруватимуть музику Мендельсона сестри Пасічник.
17 травня вперше у Львові зустрінуться на одній сцені музиканти-віртуози народного традиційного й академічно-концертного виконавського мистецтва. Вони презентують програму «Феєрична Гуцулія».
У програмі — музичні скарби гуцульського фольклору. Серед виконавців:
- Академічний інструментальний ансамбль «Високий Замок» (Андрій Яцків – художній керівник)
- Автентична гуцульська капела з с. Космач
- Родинний етно-гурт «Зазульчак» (м. Яремче)
- Остап Костюк, традиційні духові гуцульські інструменти
- Анна Кошка, народний спів
- Ярема Павлів, скрипка
- Богдана Сав’юк, скрипка
- Андрій Кушнір, скрипка
- Юрій Зазульчак, скрипка.
А вже 19 травня о 17:00 глядачам даруватимуть музику Мендельсона сестри Пасічник.
Ольга Пасічник — володарка сопрано, в репертуарі якої понад чотири десятка оперних партій. Вона виступала на світових сценах: Theatre des Champs Elysees, Opera Garnier, Opera Bastille (Париж), Théâtre Royal de la Monnaie (Брюссель), Teatro Real (Мадрид), Bayerische Staatsoper (Мюнхен), Komische Oper Berlin, Theater an der Wien (Відень), Grand Théâtre de Geneve (Женева), Національні опери в Гельсінкі і Варшаві та багато інших.
Також вона є лауреаткою багатьох престижних конкурсів, двічі була номінована Міжнародним журналом «Opernwelt» на Приз «За кращу роль сезону», а у 2012 році визнана найкращою співачкою в Польщі.
Лауреатка міжнародних конкурсів, Наталя є не лише піаністкою. Вона — засновниця і директорка Українського Інституту у Швеції, засновниця і артистична директорка музичного фестивалю у Швеції «Переосмислюючи Європу». У 2017 році мисткиня була нагороджена престижною премією культури міста Стокгольм за її внесок у культурне життя міста.
19 травня зіркові сестри виступатимуть у стінах Львівської національної філармонії. Звучатимуть перлини європейського романтизму — твори Фелікса Мендельсона Бартольді: Увертюра «Казка про прекрасну Мелузіну» «Infelice», концертна арія для сопрано з оркестром, тв. 94 Симфонія для струнного оркестру № 10 сі мінор Концерт для фортепіано з оркестром ля мінор І на завершення. Вперше в Україні прозвучать Варіації на шведську тему легендарного Мирослава Скорика.