З 1 липня 2025 року в Україні набудуть чинності нові вимоги до проведення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів. Про це в ефірі національного телемарафону “Єдині новини” повідомив заступник начальника Головного сервісного центру МВС України Павло Сорока.
Нововведенням стане обов’язкова фото- та відеофіксація всього процесу технічного огляду. Кожен пункт технічного контролю повинен буде мати щонайменше дві камери, які повністю охоплюють процедуру. Якщо цього недостатньо — власник пункту зобов’язаний встановити додаткові камери.
За словами Павла Сороки, нова система покликана мінімізувати фіктивні або формальні техогляди, які іноді проходили без повноцінної перевірки або навіть з використанням підроблених фото.
“Чітко регламентовані вимоги до якості відео та фотографій. Зокрема, транспортний засіб на фото має займати не менше 70% площі зображення”
зазначив Павло Сорока.
Уже близько 800 пунктів техконтролю працюють у тестовому режимі, надсилаючи відео до регіональних сервісних центрів МВС для перевірки якості зйомки та відповідності процедурі.
“Ці пункти техконтролю вже оснащені необхідними камерами і працюють у тестовому режимі — надсилають відеофайли до регіональних сервісних центрів МВС, аби узгодити, чи відповідає зйомка вимогам і чи дійсно відображає весь процес технічного контролю”
зазначив Сорока.
Хто зобов’язаний проходити техогляд?
Перелік категорій транспорту, які підлягають обов’язковому технічному контролю, залишився незмінним:
- Легкові авто, що використовуються з комерційною метою, та причепи до них (старше 2 років) — раз на 2 роки
- Вантажні авто до 3,5 тонн і причепи (старше 2 років) — раз на 2 роки
- Вантажні авто понад 3,5 тонни, причепи до них, таксі — щорічно
- Автобуси і транспорт, що перевозить небезпечні вантажі — двічі на рік
Легкові автомобілі приватних осіб, які не використовуються з комерційною метою, техогляд проходити не повинні.
Відповідальність за порушення
Контроль за новими вимогами здійснюватимуть сервісні центри МВС. У разі виявлення порушень, наприклад, відсутності частини відеозапису або невідповідності техвимогам, техогляд анулюють. Про це власника повідомлятимуть окремо.
Також:
- Штраф для водіїв без чинного техогляду — 340 грн
- Штраф для суб’єктів, які проводили огляд з порушеннями — близько 1400 грн
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові збудують нове крило Центру дитячої медицини