Від ринку до супермаркету: скільки коштують базові продукти у різних куточках Сихівського району

Опубліковано:

“Де можна купити дешевше?” Більшість з нас ставить собі це питання перед тим, як піти в магазин чи на ринок за покупками. Навіть в межах одного району ціни та якість ідентичних товарів може варіюватися. 

Журналістка “Сихів Медіа” дізналася вартість на базовий продуктовий набір і з’ясувала, де його можна купити за найвигіднішою ціною. У результаті отримали детальну картину, яка допоможе споживачам ухвалювати більш зважені рішення щодо покупок. 

Експеримент провели 24 квітня. Варто зазначити, що це важливий показник, бо в супермаркетах ціна може змінюватися доволі часто. Деякі з товарів, які ми знайшли на полицях, були на акції й вже завтра на ціннику може бути інша цифра. 

Перед тим, як провести польове дослідження, ми склали перелік місць, які збираємося дослідити: “АТБ”, “Сільпо”, “Арсен”, “Шувар”, ринок “Іскра” та “Народний ринок”. Список покупок — ще один важливий атрибут, без якого б наші закупи не відбулися. 

Продукти: 

  • яйця — 10 штук;
  • помідори — 1 кілограм;
  • огірки — 1 кілограм;
  • молоко — 1 пляшка;
  • курка — 1 штука/кілограм. 

Перша локація, яку ми відвідали — супермаркет “АТБ”, що на вулиці Морозній, 23. Кілограм тепличних помідорів першого ґатунку обійшовся нам 89,89 грн. Вартість огірків ідентична, тільки якість низька. У невеликому ящику їх знайшлося лише вісім штук, а по сусідству з ними “живе” болгарський перець. 

Якщо брати в “АТБ” яйця поштучно, то за десяток вартість становитиме 51,9 грн. Це вигідніше, ніж брати лоток, найменша ціна якого в цьому супермаркеті на акції становить 63,40 грн. 

Найдешевше молоко від фірми “Просто наше” було за акційною ціною 39,90 грн, а в пляшці 870 грамів продукту. Курча бройлерів у вакуумі також можна було придбати за зниженою ціною. Один кілограм вже замаринованої курки обійдеться в 81,9 грн. 

“Зазвичай я купляю продукти в “АТБ”. Найчастіше беру хліб різаний, пляшку молока та масла, трохи овочів на салат, куряче філе. Інколи ще можу скуплятися у магазинах поруч з моїм домом. Обираю їх, бо не потрібно далеко йти”.

розповіла одна з продавчинь.

Наступний пункт призначення — “Сільпо”, що на проспекті Червоної Калини, 62. У цьому супермаркеті представлений великий вибір помідорів, ціна на які варіюється від 79,99 до 269 грн. Найдешевші овочі мали незначні пошкодження та чорні плями, ціна на них була акційною. Кілограм огірків у “Сільпо” вартує 129 грн зі знижкою. 

Кілограм охолодженої курки обійдеться 72,6 грн. Молоко “Просто наше”, яке в “АТБ” вартувало 39,90, в “Сільпо” коштує 48,99. Втім, можна придбати на знижках “Молокію” за 46,99 грн. 

Яйця курячі в цьому супермаркеті приємно здивували. Зі знижкою 25% можна придбати 10 штук за 39,9 грн. 

Знайти необхідні продукти на ринку “Шувар”, що на вулиці Хуторівка, 4Б, виявилося ще тим квестом, зважаючи на масштаби торгівельного комплексу. Зручно те, що всі продукти поділені по категоріях і за допомогою вивісок можна зорієнтуватися куди тобі йти. 

На вулиці стоїть декілька торгівельних просторів, де продають овочі. В усіх продавців ціни виявилися одинакові. Кілограм найдешевших помідорів вартуватиме 95 гривень, а огірків — 85 грн. 

“Зараз такі ціни, що люди мало що можуть собі дозволити. Беруть по два огірки, помідори. Більшість хоче домашні продукти з села: моркву, буряк, картоплю й все необхідне, без чого не можна обійтися. Перед Великоднем ціни зросли, а зараз знизилися. Покупці витратилися перед святами й зараз клієнтів практично немає”.

розповіла одна з продавчинь.

Ціна на яйця у всіх різна. Можна придбати десяток як за 55 грн, так і за 70 грн. Молочні продукти на “Шуварі” переважно від іноземних виробників. У ціннику зазначені не одна, а дві цифри, бо придбати товар можна гуртом або в роздріб. У другому варіантів пляшка молока питного ультрапастеризованого “Моя ферма” обійдеться споживачеві в 38 грн. Кількість продукту більша, ніж у пляшці чи пакеті, які ми перевіряли у супермаркетах орієнтовно на 100 грамів. 

Щодо м’яса, то на цьому ринку його продають переважно у копченому вигляді. Курку ми знайшли домашню і ціна не за кілограм, а за 1 штуку, яка обійдеться в 150 грн. Продавчиня зазначила, що тушка важить близько 2,5 кілограмів. 

Тепер порівняємо ціни у супермаркеті “Арсен”, що на проспекті Червоної Калини, 60. Найдешевші помідори вартують 79,99, а огірки — 98,99. Ціна за десяток яєць стартує від 52,5 грн. “Просто наше” молоко обійдеться 55,90 грн, а “Казкове поле” — 66 грн. Кілограм курки коштуватиме 99,9 грн. Всі продукти на вітринах виглядали свіжими та були без протермінувань. 

“Народний ринок” знаходиться на проспекті Червоної Калини, 96, що в мікрорайоні “Санта-Барбара”. Помідори вартістю 85 грн за кілограм, мали пошкодження. Огірки на цьому ринку коштуватимуть 75 грн, а десяток яєць обійдеться в 65 грн. 

Щодо курятини, то вибір тут більший, ніж в попередніх варіантах. Тушка курки-бройлера коштуватиме 115 грн за кілограм, а домашньої — 149 грн. Молочні продукти на ринку можна знайти домашні. 1,5 літра молока обійдеться в 53 грн.

Остання локація, яку ми відвідали під час нашого експерименту, — ринок “Іскра”, що на вулиці Сихівській, 14. Перевірку цін здійснювали як у самому ТЦ, де на першому поверсі продають їжу, так і на базарі, де зазвичай торгують домашнім. 

Цей ринок став рекордсменом за найнижчою ціною на овочі. Тут ми знайшли помідори за 20 гривень. Щоправда, охочих придбати продукцію не першої свіжості було не багато. Ціна на хороші помідори, які не виглядають як зіпсовані, стартує на цьому ринку від 38 грн. Огірок обійдеться значно дорожче. З гаманця доведеться викласти 65,70 грн. Стартова ціна на десяток яєць — 41 грн. 

На “Іскрі” доволі великий вибір курки. Найдешевше за кілограм ви заплатите 105 грн, як і на “Народному ринку”. 1,5-літрова пляшка домашнього молока вартуватиме 70 грн. 

Порівняння показало, що дешевше не завжди означає краще, а дорожче — не завжди якісніше. Кожна торгова точка має свої плюси й мінуси, а реальна економія залежить від поєднання ціни, якості й зручності. Якщо йти за вигідною покупкою, варто зважати не лише на цифри, а й на власні пріоритети: зручність локації, доступність акцій, наявність свіжих продуктів. Сихівчани, а де зазвичай купляєте продукти в нашому районі ви? 

Соломія Добрянська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Сихівському районі стартували гідравлічні випробування: що відомо

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ