Ветеранські книги: історії, які варто прочитати

Опубліковано:
Фото: Сихів.Медіа

 Любите трилери? А чи б прочитали трилер, заснований на реальних подіях? Книжку, в якій описано реальні, найбільш криваві події, про час, коли твоє життя може закінчитись в одну мить і ти на власні очі бачиш смерть друзів. Для багатьох це може здатись творчою вигадкою авторів, але, на жаль, для когось це реальність. Зацікавило, що це за книги? А відповідь проста – ветеранська література, яка до послуг читачів у сихівській WIKI бібліотеці.

 Вже 8 років на Сході України триває російсько-українська війна. На фронті побувало чимало людей і багато хто хоче описати все побачене і відчуте на папері. Не секрет, що написання книг чи віршів стає певною реабілітацією для військових. Але не терапією єдиною. Багато хто поставив собі іншу ціль – надати українцям правдиву інформацію з перших вуст та виховувати патріотичне суспільство. В мережі ми щодня зустрічаємо тисячі фейків на тему війни і чимало людей в це щиро вірить.

Римована пропаганда” саме так називає свою творчість засновник  ГО «Дух Нації», поет, письменник, вчений, громадський діяч Юрій Руф. Як розповідає чоловік, в 2010 році він познайомився зі зв’язковою Романа Шухевича –  Ольгою Ільків. Саме її цитата переформатувала його розуміння, роль та місце поезії, адже до цього громадський діяч писав вірші російською. “Будьте достойні, творіть інтелектуальну інформаційну боротьбу. Нам потрібна нова УПАУПА інформаційна“” – стала ключовою фразою Юрія Руфа.

Шанувальники описують його поезію як «лінійку лінії фронту», тобто поезію війни й патріотизму, спрямовані на підвищення бойового духу й почуття національної гордості.

Серед публікацій:

«Багряна лірика» (2012), «Час Революції» (2014), «На зламі епох» (2015). Поезію Юрія було включено до українських сучасних націоналістичних поетичних збірок «Голос крові» (2013) і «Відлуння свинцевих громовиць» (2015).

«На зламі епох» (2015) присвячена українським героям нинішньої російсько-української війни і містить вірші, що згадують окремих осіб, військових частин, українських воїнів, боїв та інших воєнних подій. У жовтні минулого року у Львові Юрій Руф представив нову поетичну збірку «Ваніль чи Сталь». У ній поет присвятив декілька поезій українським захисникам — воїнам Східного фронту, волонтерам та активістам, що підтримують збройну боротьбу проти московських окупантів.

Книги, написані військовими – мають особливу цінність. Саме тому популярності набирають  ветеранські видавництва, які створені учасниками АТО, і які покликані продукувати книги патріотичної тематики. Тож пропонуємо вам з ними ознайомитись.

Zaliзний тато

«Залізний тато» (стилізовано «Zалізний тато») — українське книжкове видавництво, засноване 2016 року. Видавництво  поставило собі за мету примножувати літературу, яка ,як вони кажуть, «буде ставити на диби спільноту книгоманів».

«Залізний Тато» — це лабораторія екстремальної літератури. Її сторінки соковито екранізують скандальні мистецькі експерименти — від футуристичного живопису та авангардної поезії, до щоденників визначних пройдисвітів та самвидаву підпільників. Наші книжки генерують оптимізм і новаторство, а також змушують читача не втрачати апетит до життя.

Дмитро Савченко, засновник видавництва, вигадав таку назву для того, щоб «кожен вбачав в цій назві те, що йому подобається». Він сам  вбачає у «Залізному татові» певного лідера нації, як він каже «Тата Нації».

«Залізний тато» видавництво, що видало понад 20 книг на різну тематику.

“Markobook” або ж видавництво Марка Мельника

Перше українське ветеранське видавництво, засноване в 2016 році учасником “Правого сектору” та військовим- добровольцем Марком Мельником.

Мета видавництва – створення ідеологічного базису для ефективного протистояння загрозам, які відкрились для українського суспільства в нинішню епоху історичної турбулентності.

З 2016 до 2022 року у “Markobook” видали понад 100 книг загальним накладом понад 60 000 примірників.

Основна тематика – твори учасників російсько-української війни, а також видання на тему мемуаристики, історії, мілітаризму, ідеології, героїки, пізнавальні та мотиваційні книги.

“Крила”

Гасло – обережно: видавництво з цінностями!

“Крила” – націоналістичне видавництво, створене з ініціативи “Правого сектора” у 2019 році. Мета – пропаганда національних цінностей, якісні україномовні книги для свідомого читача, популяризація чинного усвідомленого націоналізму. Усі кошти з продажу будуть скеровані на створення та поширення видань, що нестимуть національну ідею.

КРИЛА — це видавництво, що продукує книги для людей, які мають національну гідність. Лише для тих, хто готовий піднятись над популізмом і суєтою, над фейсбучним галасом  і політичним хаосом. Для тих, хто готовий мислити глибше аби підлетіти вище. Хто шукає відповіді на складні питання, питання сенсу, цінностей, національного буття. Друкуємо книги, що допоможуть знайти правильні орієнтири, триматися істини, встоятись у справжніх цінностях у світі втіленого релятивізму, постправди, нових лівацьких ідей”, – розповідають у видавництві.

Вже 8 рік триває російсько-українська війна, як не дивно, але населення вже втомилось від цього, на відмінно від захисників, які продовжують перебувати на передовій. Тому популяризація ветеранської літератури є основоположною складовою нашої історії, надбання, які ми залишимо по собі про цей конфлікт. Якщо цього не зробимо ми, це зроблять за нас наші вороги. Важливо, щоб люди розуміли явище війни не лише в часи загострення, але й кожного дня пам’ятали, що їх мир забезпечений людьми, які ходять посеред них кожного дня”, – розповідає ветеран російсько-української війни та депутат ЛМР Ігор Шолтис.

Книги цих видань ви зможете знайти у WIKI бібліотеці, яка розташована на просп.Червоної Калини, 58. 13 жовтня 2021 року там відбулась презентація ветерансько-літературного відділу “Сторінками війни”. “Сторінками війни” – це можливість пересічних людей ознайомитись з виданнями найкращих авторів, для яких російсько- українська війна стала невід’ємною частиною життя.

В жовтні 2021 року, за ініціативи Сихів.Медіа, відбулась презентація ветерансько-літературного відділу WIKI бібліотеки, тематика якого є дуже важливою і затребуваною для наших читачів. Книги подарували самі ветерани, які відгукнулися, щоб у бібліотеці була така література і щоб люди її популяризували. Я буду надзвичайно щаслива, якщо кількість книжок в цьому відділі буде збільшуватись.  Нам дуже важливо, щоб кожна людина, яка прийде в бібліотеку, від молодого до старого, щоб знали, що зараз відбувається в Україні та що відбувалось від початку революції Гідності. Така література дуже важлива для патріотичного виховання молоді”, – розповідає завідувачка WIKI бібліотеки Ольга Василевич.

Вікторія Стень

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ