Верховний суд відхилив касаційну скаргу виконкому ЛМР щодо скандального МАФу на Сихові

Опубліковано:
Фото: Сихів Медіа

15 грудня, Верховний суд не задовольнив касаційну скаргу виконкому ЛМР на рішення судів попередніх інстанцій щодо знесення двоповерхового МАФу у Сквері Гідності. Йдеться про двоповерхову скляну будівлю  розташовану біля школи № 98 на проспекті Червоної калини, 109.

За рішенням Львівського окружного адміністративного суду, Верховний суд скасував 3 документи: 

  • рішення виконкому Львівської міської ради «Про заходи безпеки навколо території ЗСШ № 98» № 758 від 30 серпня 2022 року;
  • рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Львівської міськради, оформлене протоколом позапланового засідання № 17 від 31 серпня 2022 року; 
  • рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Львівської міськради, оформлене протоколом позапланового засідання № 19 від 7 вересня 2022 року. 

Таким чином ФОП Володимир Кульчицький, забудовник, отримав дозвіл на продовження зведення МАФу. Це ж рішення підтвердив Восьмий апеляційний адміністративний суд 5 липня цьогоріч. 

Проте згодом виконавчий комітет ЛМР звернувся із касаційною скаргою на рішення попередніх інстанцій до Верховного суду, аргументуючи тим, що вони були ухвалені з неправильним застосуванням пунктів Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», внаслідок чого висновки про відсутність повноважень виконкому ЛМР на скасування наказу є необгрунтованими. 

Дослідивши усі матеріали справ, судді Верховного суду дійшли до висновку, що виконком ЛМР та сама Львівська міська рада не дотримались встановленої Законом процедури скасування містобудівних умов і обмежень, а спірні рішення таки прийняли поза межами своїх повноважень. Таким чином касаційну скаргу не задовольнили, а рішення попередніх судів залишили в силі. 

Нагадаємо, що з 28 листопада до 11 грудня Інспекція державно-архітектурно будівельного контролю ЛМР проводила перевірку на недобудованому об’єкті. Як раніше зазначив начальник інспекції Тарас Павлишин, попри заборону проведення планових та позапланових перевірок у воєнний, цю було погоджено з Міністерством регіонального розвитку та Державною інспекцією архітектури та містобудування України.

Після перевірки Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю на це будівництво діє заборона. Крім цього, на судових розглядах все ще є дві справи по цьому об’єкту. У зв’язку з цим продовжувати будівництво власник не має права.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Позиція міста є простою: ця незаконна халабуда має бути демонтована”, – Андрій Москаленко про МАФ в сквері Гідності

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ