“Позиція міста є простою: ця незаконна халабуда має бути демонтована”, – Андрій Москаленко про МАФ в сквері Гідності

Опубліковано:

Сьогодні, 7 грудня, відбувся брифінг, на якому обговорили питання незаконної забудови торгового центру на проспекті Червоної Калини, 109. 

В 2013 році бізнесмен Володимир Кульчицький отримав від міської ради містобудівні умови та обмеження на будівництво торгового комплексу зі знесенням будівлі колишнього кафе “Тераса”. Вже  у 2014 році виконком ці містобудівні умови скасував. 

“5 травня 14 року ми довідалися про те, що тут щось буде. Тут почали ставити паркан, не було ні техпаспорта об’єкта, нічого не було. Ми не розуміли, що відбувається і подзвонили на Гарячу  лінію. 6 травня 2014 року ми з сусідами зібралися і з цього часу працюємо на те, щоб цей об’єкт знести. Ми вважали, що це незаконна забудова і потім довідалися що так і є”, – поділилась співзасновниця ГО “Кращий Сихів” та народна депутатка України Наталія Піпа.

Згодом у 2020 році мерія не продовжила договір оренди ділянки площею 0,06 га під кафе на наступні 10 років, однак і рішення про не продовження договору оренди, і рішення виконкому про скасування містобудівних умов ФОП оскаржив у суді.

Після рішень суду влітку 2022 року підприємець почав будувати на місці критого літнього майданчика торговий центр, проте вже 31 серпня Сихівська райадміністрація через суд зобов’язала підприємців демонтувати майданчик. Згодом підприємець знову отримав від мерії дозвіл на монтаж літнього майданчика попри рішення суду. Після скандалу у вересні 2022 року другий поверх магазину таки демонтували.

Втім власник магазину Володимир Кульчицький оскаржив рішення виконкому у комісії в Львівському окружному адмінсуді. Ще в березні 2023 року суд визнав протиправним та скасував рішення виконавчого комітету про заходи безпеки навколо території школи №98, а також рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, що передбачали демонтаж кіоска.

Станом на сьогодні Інспекція державно-архітектурно будівельного контролю Львівської міської проводить перевірку на недобудованому об’єкті. Це вже друга погоджена архітектурно-будівельна перевірка у Львові за 2023 рік. 

Перевірка розпочалася 28 листопада і триватиме до 11 грудня. Тарас Павлишин начальник Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю ЛМР зазначив що, хоч у воєнний час планові та позапланові перевірки заборонені, цю було погоджено з Міністерством регіонального розвитку та Державною інспекцією архітектури та містобудування України.

“Сьогодні нами було викликано усіх суб’єктів містобудування на даний об’єкт, щоб вони дали пояснення і також показали об’єкт для подальшого проведення перевірки”, – зазначив Тарас Павлишин.

Зазначимо, що забудовник був повідомлений про брифінг, проте не зʼявився. Також  під час зустрічі  нардепка Наталія Піпа, яка зініціювала зустріч, телефонувала до підприємця Кульчицького Володимира Остаповича, але він не підняв слухавки.

“З попередніх матеріалів ми бачимо, що об’єкт будується з відхиленнями від проєктної документації, також є інші недоліки, які ми зможемо вже сказати після складання відповідного процесуального документа.” – додав Тарас Павлишин.

В останній день перевірки буде складатися спеціальний процесуальний документ за результатами якого буде прийняте рішення, що перевірений об’єкт будується законно чи незаконно.

Відповідно до декларації про початок будівельних робіт, будівництво торгового комплексу зареєстроване з 2014 року. Тоді ж було видано дозвіл на порушення благоустрою Сихівською адміністрацією. 

Перший заступник голови Львова Андрій Москаленко розповів про хід подій щодо МАФу в сквері Гідності: 

“Минулого року тут оформили незаконне право власності на незавершений об’єкт, якого тут і близько не було. Минулого року, тут відбулися перемовини з ФОПом та його адвокатами, безпосередньо в Сквері Гідності. На жаль, це завершилося нічим. Пройшов час і я не здивуюся, якщо сьогодні з’явиться ще якесь незаконне рішення про реєстрацію ще якогось права власності. Мені здається вони реєструють право власності на право власності, щоб затягнути процес юридично, але позиція громади є зрозумілою: тут має бути Сквер Гідності.” 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На проспекті Червоної Калини замінили аварійну ділянку водопроводу

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ