Верховний суд Литви ухвалив остаточне рішення у справі про приховане російське громадянство ексвласника “Львівської ізоляторної компанії”, що знаходиться на вул. Зелена, 301, у Сихівському районі. Рішення стосується Сергія Пєтрова — скандального російського бізнесмена та колишнього власника підприємства, яке нині є стратегічним об’єктом енергетичної інфраструктури України. Про це пише LVIV.MEDIA.
Суд підтвердив, що литовський бізнесмен Маріуш Коженевський навмисне приховав факт російського громадянства Пєтрова, аби отримати державні контракти для компанії Eksortus, пов’язаної з Пєтровим. Серед них — і роботи на стратегічних об’єктах, зокрема Ігналінській АЕС у Литві. Загальна сума контрактів склала близько 200 тисяч євро. Також Eksortus уклала свій останній контракт з Ігналінською АЕС на суму 77 тисяч євро в 2022 році, коли вже діяла заборона на співпрацю з компаніями з російським капіталом.
Після журналістських розслідувань Siena та LVIV.MEDIA, литовські органи виявили, що Пєтров, який також фігурує під іменем Сергіуш Петрош, зберігав чинний російський паспорт, попри наявність громадянства ЄС. Його громадянство було навмисно приховане в офіційних документах. Після публікації журналістів LVIV.MEDIA, Служба розслідувань фінансових злочинів Литви (FNTT) наклала штраф на Маріуша Коженевського за порушення санкцій, які стосуються приховування російського громадянства акціонера компанії Сєргєя Пєтрова. Коженевський не погодився з рішенням і оскаржував його у судах.
Після оскарження суд зменшив розмір штрафу з 3300 до 3100 євро, однак залишив одне з двох рішень FNTT щодо порушення санкцій. Після чого Коженевський подав апеляцію до Вільнюського суду, пізніше — до Верховного суду, стверджуючи, що не знав про російське громадянство свого бізнес-партнера. Проте суди не підтримали його аргументи. У рішенні Верховного суду йдеться про те, що Маріуш Коженевський мав знати про це, адже разом з Пєтровим перетинав литовський кордон, де той використовував свій російський паспорт.
Відтак, Верховний суд підтримав рішення двох попередніх судів і залишив в силі штраф, накладений FNTT. Рішення є остаточним і не підлягає оскарженню.
Окрім того, Ігналінська АЕС розірвала з компанією Eksortus обидва договори. Наразі ІАЕС та Eksortus судяться у Вільнюському суді щодо визнання договору недійсним.
Попри заяви мера Львова Андрія Садового у 2023 році про відсутність підтверджених зв’язків між російським бізнесом і львівським заводом, нові факти, встановлені у Литві, кидають тінь на власників “Львівської ізоляторної компанії”. До слова, компанією тоді формально володіла естонська громадянка Ольга Дубовіцкая, яка також мала російський паспорт і спільне майно з Пєтровим.
“Я спілкувався з пані Динік, яка є директором, і яка є депутатом в міській раді Львова. На сьогоднішній день власниками компанії, якій належить ізоляторний завод, є громадяни Естонії, і це підтверджений факт”
говорить Садовий.
Директорка заводу Оксана Динік, яка є депутаткою Львівської міської ради від фракції “Самопоміч”, раніше запевняла у повній відсутності російського капіталу на підприємстві.
Наразі ж, у зв’язку з розслідуваннями і встановленими фактами, цьогоріч наприкінці січня стратегічний об’єкт — Львівський ізоляторний завод — передано в управління державній компанії НЕК “Укренерго” Агентством з розшуку та менеджменту активів (АРМА).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сихівчан запрошують на “Базар Добра” на підтримку безпритульних тварин