Цьогоріч до великодніх свят у Львові провели десятки майстер-класів та майстерок з писанкарства. Дітям та дорослим розповідали про галицькі традиції, навчали тримати писачки в руках та пояснювали сенс кожного з символів, які учасники навчань наносили на шкарлупу. Як це було та чому навчились українці на сихівських майстер-класах – в новому матеріалі “Сихів.Медіа”.
В центрі реінтеграції “Оріяна+”, що на вул. Чукаріна, 3, діти спільно з батьками навчались малювати писанки та крапанки з львівською майстринею Мартою Ясінською. Навчання відвідали як і сихівчани, так і діти-переселенці. За словами майстрині, за одним столом зібралось близько 25 дітей різного віку, що є однієї з особливостей цього заходу, адже зазвичай майстер-класи проводять для однієї вікової категорії дітей.
“Сьогодні більшість дітей на майстер-класі – львівські, тому вони знають що таке писанки, крапанки, чим крапанки і крашанки відрізняються від писанок.
В “Оріяна+” це наш перший майстер-клас, загалом я дуже багато волонтерю і пропоную до Великодня різні майстерки. В мене є місія – познайомити якнайбільше людей з писанками і знаю, що багато переселенців не вміють, не всі знають, але багато хто з них знає писанкарство, бо в їхніх регіонах теж його практикують,” – розповіла майстриня Марта Ясінська.
Також цього тижня майстерку провели в бібліотеці №33, що на вул. Хуторівка, 24. Маленькі сихівчани та діти, які тікаючи від війни знайшли тимчасові домівки у Львові, навчались створювати писанки в форматі декупажу. Кілька годинний майстер-клас провела керівниця творчої студії “Сонячна фантазія” Тетяна Коновал.
А в середу, 20 квітня, Lviv Open Lab перетворився на великодній освітній центр. Протягом дням в просторі провели експрес-навчання про головні складові та традиції великодніх свят на Галичині.
На лекції “Символи українського Великодня” Оксана Дарморіз розповіла про те, як українці щороку роблять одне з найважливіших християнських свят унікальним. Сихівчанам та тимчасовим мешканцям району розповіли про нашарування символів різних культурних епох та впливів від давніх часів до сьогодення, про самобутність та запозичуваність у формуванні української культурної специфіки та про те, що привносить сучасність в традиційну великодню обрядовість, якими є нові символи і чому.
Другою частиною навчання був майстер-клас з писанкарства від Олесі Одещак. Кожен, хто зареєструвався і прийшов, створив свою унікальну писанку, яку уже цими вихідними зможе освятити в храмі. Після писанкарства для учасників навчання провели воркшоп “Великдень по-львівськи” з Яриною Закальською, яка розповіла про все, що треба знати про обливаний понеділок, як збирати великодній кошик і як танцювати гаївки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В WIKI бібліотеці збирають паски для військових.