В сихівському онкоцентрі прооперували пацієнта з рідкісною пухлиною

Опубліковано:

Фото: Гал-інфо

 

В Україні хворих з рідкісним захворюванням – псевдоміксомою очеревини – оперують зараз лише у Львові, в онкологічному центрі Сихівського району. Цього разу успішно прооперували 50-річного Анатолія з Дніпропетровщини.

Як розповідають львівські онкологи, псевдоміксома очеревини — надзвичайно рідкісне захворювання, яке виникає в черевній порожнині з клітин апендикса. На 1000000 населення фіксують лише 2-3 випадки в рік. Воно злоякісне, пухлина поволі розростається по всій черевній порожнині та кишківнику, печінці, селезінці, діафрагмі. І тоді хворому важко дихати або виникає кишкова непрохідність.

Заступник директора Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Олег Дуда розповідає:

«Псевдоміксому виділили в окрему категорію захворювання зовсім недавно, навіть ще не має реєстру цих хворих. Лікування таких хворих за кордоном проходить лише у потужних онкологічних центрах. Скажімо, в Італії хворих з псевдоміксомою лікують лише в декількох онкоцентрах, у Великій Британії є лише два онкоцентри, де лікують таких пацієнтів.

В Україні такими хворими займається в основному наш онкоцентр і частково Інститут раку у Києві. Наші онкологи перші в Україні почали проводити технологічно складні, комбіновані операції при таких патологіях. І це дає хороший результат. До нас їдуть хворі з різних регіонів країни. З 20 пацієнтів, яких прооперували у нашому Центрі, більшість не має жодних ознак захворювання, живе повноцінним життям».

Ця операція, як пояснив онкохірург Роман Ярема, комбінована і складається з двох етапів. Спершу хірурги максимально звільняють органи черевної порожнини від пухлини, забирають усю пухлину, яку бачить око хірурга. Після цього в черевну порожнину вводять внутрішньочеревну хіміотератію у гіпертермічному режимі, яка вбиває мікроскопічні метастази.

«Онкологи нашого Центру, команда відділення абдумінальної терапії, яку очолює завідувач відділення Мирон Огорчак, перші в Україні почали проводити внутрішньочеревну хіміотерапію. Це не так просто. Це робиться під наркозом. Має бути відповідна температура розчину, вона має правильно і поетапно подаватися у різні відділи черевної порожнини, має бути чітко розрахована доза хімічних препаратів, аби вони вбивали метастази і якнайменше шкодили здоровим клітинам.

Щороку в Україні виявлять псевдоміксому у 20-30 українців, більша частина з них лікується у нас. Торік ми прооперували 12 таких пацієнтів», – підсумовує Олег Дуда.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто виділило 2,5 млн. грн на ремонт гримерок у Центрі Довженка

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ