В 11-річного пацієнта Чорнобильської лікарні виявили рідкісне захворювання

Опубліковано:
Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

Підлітку, який скаржився на біль у руках і ногах та нерівність костей кінцівок, діагностували рідкісну екзостозну остеохондродисплазію. Тепер на хлопця чекає тривале лікування в ортопедів та реабілітація в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі. 

Екзостозна остеохондродисплазія — спадкове захворювання, для якого характерне наявність множинних поліморфних кістково-хрящевих розростань (екзостозів) кісток скелета, що призводить до їх деформації.  

Прояви захворювання різноманітні – від безсимптомних дрібних кісткових розростань, які виявляють випадково при інструментальних дослідженнях, і до масивних екзостозів, які деформують кістки, обмежують їх рух та спричиняють виражену компресію прилеглих м’яких тканин, судинно-нервових пучків.  

“У нашого маленького пацієнта рентгенологічна картина, характерна для множинних екзостозів кісток передпліччя та кисті. Це захворювання, яке діагностують здебільшого у дитячому віці, у період активного росту кісткової тканини. І найчастіше ним страждають хлопчики”, — розповіла лікар-рентгенолог Ярина Козак. 

 Вам варто звернутись до лікаря-ортопеда, якщо ваша дитина скаржиться на:  

  • болі у суглобах;  
  • обмеження рухів;  
  • припухлість м’яких тканин. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пластичний хірург Хакан Агір проведе безкоштовні консультації в Чорнобильській лікарні

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ