Цього року в ліцеї “Оріяна”, що на вулиці Чукаріна, 3, здійснили апробацію курсів з фінансової грамотності у восьмих класах. Це одна з 20 українських шкіл, де цей предмет вже багато років вивчають учні середніх та старших класів.
З 5 класу для учнів ліцею “Оріяна” триває профілізація і в одному класі на кожній з паралелей учні мають уроки “Фінансової грамотності”, “Підприємництва і фінансової грамотності” або “Економіки”. Ці предмети є обов’язковими і їх оцінюють вчителі.
Основні теми, які викладають на уроках у різних класах:
- бюджетування;
- фінансове планування;
- заощадження та резервний фонд;
- доходи й витрати;
- інвестування;
- кредити та борги;
- основи оподаткування;
- фінансові шахрайства;
- страхування;
- пенсійне планування.
Уроки фінансової грамотності в ліцеї проводять дві вчительки географії. В навчальному закладі ці предмети вивчають учні 5-11 класів економічного профілю навчання та додатково в окремих класах початкової школи.
“Батьки взагалі не кажуть, на що я маю витрачати гроші, які вони дають. Стараються не втручатися й не контролювати цього, бо гроші мої. А ось на уроках нам уже розповідають, яку частку варто відкладати, а яку витрачати, щоб вистачало на всі дні. Вчать, як правильно ставити мету, визначати доцільність покупки і як це реалізувати. Впевнена, якби не ці знання, тих кишенькових грошей мені вистачило б лише на кілька днів.”
зазначає дев’ятикласниця Адріана.
На думку вчителів, у наш час розуміння фінансової грамотності дуже важливе. Адже, діти, які вчать цю дисципліну з раннього віку розуміють цінність грошей і вчаться розумно витрачати й заощаджувати їх.
Учениця 8 класу Люба Малай зазначає, що всі заняття з фінансової грамотності та економіки цікаві, практичні та пізнавальні. Також школярам влаштовують практичні заняття, презентації та запрошують спікерів із банків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Автобуси №46 курсуватимуть від Санта-Барбари до Голосківського цвинтаря