Фото: Дводенний онлайн-семінар “Екуменізм і миробудування: міжнародні уроки для України
Спікери обговорять теперішнє становище Церкви, її міжнародну діяльність та діяльність релігійних спільнот у сфері миробудування.
“Екуменізм це рух за єдність християн. В часі наших семінарів хочемо побачити та вивчити досвід різних Церков, європейських зокрема, які свого часу були учасниками процесу примирення та єдналися для того, щоб робити свої країни сильнішими.
Ми запросили до участі людей, які досліджують процеси примирення за кордоном, а також українців, які працюють у сфері миробудування, займаються допомогою постраждалим внаслідок війни. Це експерти, представники громадських організацій та священники різних конфесій. Я впевнена, що це будуть корисні та цікаві дискусії, які допоможуть, з одного боку, переймати іноземний досвід, та співставляти те, наскільки він може бути аплікований у нас в майбутньому”, – пояснює організаторка семінару Ірина Кітура.
Дискусія передбачає дві зустрічі 4-5 серпня 2021 року о 17.00 год, які відбудуться на платформі Zoom. Реєстрація обов’язкова.
Учасники конференції зможуть взяти участь в обговоренні та висловити свої думки щодо того, як Церква може вплинути на розвиток та розбудову справедливого миру в Україні та закордоном.
“Справедливий мир, на мою думку, це розбудова таких стосунків у суспільстві, в яких дотримуються прав людини, шанують гідність, де кожен має своє місце і перебуває у безпеці. Також важливо розуміти, що «справедливий» мир можливий тоді, коли усі сторони конфлікту несуть «справедливу» відповідальність за процес розбудови миру, кожен у своїй площині. Це складний і довгий процес, який вимагає максимальної участі різних інституцій, які можуть гарантувати безпеку, правовий захист, реінтеграцію і т.д. Церква в цьому процесі є незалежним від політики й державних інституцій учасником процесу миробудування. Через свої меседжі вона несе певні цінності, супроводжує громаду, часто виступає медіатором і моральним орієнтиром для суспільства”, – зазначає пані Ірина.
Спікерами на зустрічі виступлять Жерар Паверс, директор Католицького центру з миробудування, фахівець в галузі миробудування на прикладі Європи, Латинської Америки та на Філіппінах, професор Університету Нотр-Дам, США; Ярослав Грицак, український науковець, історик і публіцист, доктор історичних наук, професор Українського католицького університету.
Також повідомляється, що два семінари, які відбудуться в серпні, стануть лише початком блоку зустрічей, і схожі конференції на цю тему відбуватимуться онлайн до листопада 2021 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сихівчанка пробігла 236 кілометрів та стала чемпіонкою України