Центр соціальних послуг “Джерело”, філіал якого розташований у Сихівському районі, який щодня надає денний догляд 268 дітям та молоді з інвалідністю у Львові, повідомив про ротацію працівників через нещодавній інцидент у відділенні на вулиці Миколайчука. Зараз проводиться внутрішнє розслідування, щоб з’ясувати всі обставини події.
За офіційними даними, у центрі для одного з вихованців, за згодою матері, застосовували пасок безпеки для обмеження рухів. Згодом працівники без узгодження з мамою замінили його на флісову кофтину, зв’язану рукавами. 4 жовтня мати, виявивши це, викликала поліцію. Правоохоронці слідів насильства чи травм не виявили, працівники надали свідчення на місці.
“Насамперед мені особисто дуже прикро, що стався такий випадок. Для мене, як мами дитини з інвалідністю, це дуже болюче питання. У нас є процедури та правила, яких повинні дотримуватись усі працівники – усе, що стосується дитини та надання їй послуг, має бути узгоджено з батьками. Центр був заснований батьками, і батьки мають бути партнерами на усіх етапах. Наголошую, що всі методи та інструменти використовуються виключно для безпеки дітей, і при цьому мають відповідати не тільки стандартам, але й бути схваленими батьками. Відтак зустрічалися із батьками всієї групи, аби обговорити цей інцидент та перепросили, що не було дотримано усіх погоджень з боку наших працівників.”
зазначила директорка “Джерела” Зореслава Люльчак
Директорка “Джерела” Зореслава Люльчак повідомила, що створили внутрішню комісію для перевірки обставин. Тимчасове призупинення роботи відділення не запровадили, оскільки це важливо для працюючих батьків і дітей. Більшість дітей, включно з дитиною, яка постраждала, продовжують відвідувати відділення. Вона зазначила, що організували ротацію працівників і розглядають встановлення камер для запобігання подібним випадкам.
Інцидент прокоментувала психологиня Оля Шмалюк, мама дитини з інвалідністю, яка також відвідує центр. Вона зазначила, що засоби обмеження рухів можуть використовуватися для безпеки дітей за умови повного погодження з батьками.
“Щодо застосування методів обмеження руху, то так, справді, часом є такі ситуації, коли для попередження аутоагресії до себе особисто чи до тих, хто поруч, спеціалісти можуть використовуватись засоби обмеження рухів у таких центрах. Моя донька з інвалідністю раніше також потребувала обмеження рухів, її це заспокоювало і вона не могла завдати собі шкоди від самоагресії. Але звісно, це було зі мною погоджено і проговорено. Тому такий метод можливий, але точно за умови погодження з батьками.”
розповіла Оля Шмалюк, психологиня та мама дівчини з інвалідністю, яка також відвідує денний догляд у “Джерелі”
У відділенні на вул. Миколайчука працювали 4 працівники, двоє з яких мають понад 10 років досвіду з дітьми з інвалідністю. За результатами перевірки та висновками поліції ухвалять відповідні рішення. “Джерело” розробляє Положення про заборону заходів без узгодження з батьками та проведе додаткові інструктажі й навчання для працівників щодо запобігання подібним ситуаціям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Happy drive: безкоштовний курс з основ безпеки дорожнього руху для УБД, жінок та дітей військових