У сестер підліткового віку випало волосся через передозування вітамінами

Опубліковано:
Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

У Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр звернулись 13-річні двійнята з Івано-Франківська через раптове облисіння та проблеми із надто сухою шкірою обличчя та тіла, чого раніше не було. Сихівські лікарі з’ясували, що причиною цього став надлишок вітаміну А в організмах сестер.

Матір дівчаток розповіла, що почалося усе із їх бажання схуднути, і вона допомогла їм із цим. Дівчатка почали правильно харчуватися та скинули надмірну вагу. Проте, мама зауважила, що діти стали більш закриті через смерть батька на фронті в лютому 2022 року, також жінка пов’язувала депресію у дівчат із браком вітамінів внаслідок схуднення.

Лікарі призначили сестра вітамін А, але згодом стало відомо, що діти тривалий час приймали занадто багато вітамінів, а саме у 300 разів більше за добову дозу для підліткового віку.

У дівчат почала лущитись шкіра на обличчі, шиї та руках, випало волосся, до повного облисіння, і усе це супроводжувалося сильним болем голови та кінцівок. Фахівці, до яких спершу звернулась мама, діагностували дифузну алопецію невідомого генезу. Трихолог зазначила, що дівчатка можуть назавжди залишитися без волосся. Але згодом матір дівчаток звернулася до фахівців Чорнобильської лікарні.

“Дівчатка на момент звернення були у поганому стані, з ознаками запальних змін в аналізах. Лікарі педіатричного відділення запідозрили токсичну дію невідомої речовини. Адже в обох дівчат була однакова клінічна картина, схожа на отруєння. Ми зробили аналізи на мікроелементи, що можуть викликати алопецію – ртуть, свинець, миш’як, талій. Але усі вони виявились негативними. Розуміння, що це може бути хронічний гіпервітаміноз вітаміну А прийшло після прискіпливого розбору анамнезу”, – розповіла педіатр-гастроентеролог Центру Віта Волощук.

Лікарі зазначають, що тривале вживання вітаміну А при передозуванні спричинило токсичність, окрім проблем пов’язаних зі шкірою, надмірний прийом призвів до порушення роботи печінки, з’явились ознаки остеопорозу, погіршився психоемоційний стан.

“Нам вдалось стабілізувати стан дівчаток. Однак специфічного антидоту не існує. Лікування цього стану – це відміна препарату та час для відновлення”, – додала Віта Волощук.

На сьогодні у дівчат уже почало відростати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сихівська школярка з друзями зібрала кошти на безпілотник.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ