У онкоцентрі відбулося навчання з інноваційного методу знеболення для паліативних пацієнтів

Опубліковано:
Фото: Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр

У Львівському онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі провели навчання для лікарів-анестезіологів — теоретичну та практичну частини щодо інноваційного методу знеболення пацієнтів із хронічним болем, зокрема у паліативних хворих.

Навчання провів доктор філософії, медичний директор з хірургії, лікар-анестезіолог Рівненської обласної клінічної лікарні Максим Барса. Основною темою стала імплантація інтратекальної портсистеми — сучасного методу інвазивного лікування болю, який дозволяє зменшити використання наркотичних препаратів та повернути пацієнтів до більш якісного життя.

Возможно, это изображение 3 человека, больница и текст

“Це – перші кроки до імплементації сучасного способу лікування, який широко використовується у світі. Їхня особливість у тому, що вони імплантуються підшкірно, можуть залишатися в тілі пацієнта 3–4 роки без заміни, а через невеликий прокол можна вводити знеболювальні препарати в спинномозкову рідину. Це дозволяє зменшити дозу, зменшити побічні ефекти і, найголовніше, повернути людину до функціонування і життя”

зазначив Максим Барса.

Проблема хронічного болю в Україні нині особливо актуальна — через велику кількість пацієнтів із онкопатологіями на пізніх стадіях, а також внаслідок війни, що призвела до значного зростання кількості поранених героїв із хронічними болями.

Возможно, это изображение 2 человека, больница и текст

Поки що в Україні такі порт-системи не закуповують за державний кошт, однак лікарі роблять усе можливе, аби впровадити цей сучасний метод лікування в практику.

“Я вдячний адміністрації лікарні за розуміння важливості лікування хронічного болю, особливо у пацієнтів паліативних відділень. Ми приїхали поділитися досвідом і надзвичайно вражені вашими лікарями – у них “горять” очі, вони готові розвиватися, вчитися і допомагати пацієнтам. Вірю, що у вас все вдасться!”

додав Максим Барса.

Возможно, это изображение 2 человека, больница и текст «αει Charaa ЛЬВИВСЬКИЙ ОНКОЦЕНТР»

У межах майстер-класу лікарі онкоцентру разом із рівненськими колегами провели спільну операцію зі встановлення інтратекальної портсистеми. Це — перший подібний досвід для медзакладу, який, як переконані фахівці, стане початком нового етапу в лікуванні хронічного болю у важкохворих пацієнтів.

“Оволодіння методикою імплантації інтратекальної портсистеми для лікування хронічного болю дозволить значно покращити якість життя онкологічним пацієнтам, які страждають на інтенсивні болі, полегшить їхнім родичам та медичними працівниками догляд за цією категорією хворих. Дана процедура буде вагомим доповненням для надання комплексної онкологічної допомоги працівниками нашого онкоцентру”

зазначив завідувач поліклініки Львівського онкоцентру Андрій Москва.

У закладі наголошують — надзвичайно приємно бачити зацікавленість, професіоналізм та командний дух лікарів, як досвідчених спеціалістів, так і молодих фахівців, а також важливо долучатися до передових методів лікування та вдосконалювати систему знеболення в онкології.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Львівські хірурги повернули трирічній Дарині здатність ходити після видалення пухлини

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ