У Львові зросла кількість хворих на ГРВІ

Опубліковано:

У Львові зросла кількість хворих на грип та ГРВІ. Минулого тижня, з 9 до 15 жовтня, у Львові на гострі респіраторні інфекції захворіло 5100 людей. Це на 21% більше, ніж попереднього тижня.

Про це на брифінгу повідомила керівниця міського управління охорони здоров’я Марта Матюшко. За її словами, понад 43% від загальної кількості хворих — це діти віком до 17 років. 

Найбільш ефективним способом профілактики грипу, каже жінка, є вакцинація.

“Програма державних гарантій не передбачає безкоштовної вакцинації від грипу, але на сьогодні у вільному продажі є якісна вакцина двох виробників. Це “ДЖІСІ ФЛЮ” виробництва Південної Кореї та “Ваксігрип” виробництва Франції. Вакцини розроблені на епідсезон 2023-2024 років. Вони чотиривалентні, тобто захищають від двох типів грипу А і двох типів грипу В. Імунітет після введення вакцини формується уже через два тижні”, — говорить Марта Матюшко.

Керівниця міського управління охорони здоров’я каже, вакцина передбачена як для дорослих, так і для дітей, віком від шести місяців. Кожна людина, яка хоче щепитися, може придбати вакцину і прийти у найближчу поліклініку, де є кабінет щеплень.

“Забороняється вакцинування в домашніх умовах, оскільки це є імунно-біологічний препарат, і він може викликати алергічні реакції. Після вакцинації потрібно залишатися в медичному закладі упродовж 30 хвилин”, — додає Марта Матюшко.

При появі перших симптомів грипу чи ГРВІ людей закликають залишатися вдома та звернутися до сімейного лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гендиректором дитячого медоб’єднання став лікар Чорнобильської лікарні Роман Кізима

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ