Фото: ACC
Перший етап впровадження електронного квитка у Львові стартує в жовтні цього року. Про це повідомила заступниця мера Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк.
В рамках першого етапу львів’янам видаватимуть пільгові транспортні картки. Отримати їх можна буде в ЦНАПах та у Центрі обслуговування пасажирів на вулиці Горбачевського,10 із жовтня цього року.
«Перший етап – це видача пільгових карток. Для видачі пільгових карток ми задіємо 20 людей – 12 операторів сидітимуть на Горбачевського і восьмеро у ЦНАПах. Ми плануємо, що ці пільгові картки отримають 150 тисяч осіб. Це пенсіонери, інваліди, чорнобильці, учасники АТО та категорії, що мають пільги», – розповіла Ірина Маруняк.
Пільгові картки видаватимуть безкоштовно. На них знаходитиметься фото та ім’я людини, яка має право на пільговий проїзд. Наприкінці 2020 року, картки видаватимуть тим, хто не має пільг.
За словами менеджера проєкту автоматизованої системи оплати проїзду «Львівавтодору» Сергія Журбенко, купити картки можна буде в кіосках на зупинках та в Центрі обслуговування пасажирів. Собівартість такої картки становить 30 грн, тому ціна на неї буде трохи дорожчою. У Києві, до прикладу, така картка коштує 50 грн, у Вінниці – 60 грн, у Луцьку – 35 грн. Можливість поповнити карту буде через термінали ЕasyPay, іBох, Приват24 та на спеціальному сайті і через мобільний додаток.
В ЛКП планують залучити на лініях до ста контролерів, по 45 людей на зміну. Прибуток від продажу квитків отримуватиме «Львівавтодор», а він уже нараховуватиме кошти перевізникам за виконану транспортну роботу, а не за конкретного пасажира. Внаслідок такої системи у «Львівавтодорі» сподіваються, що водії не з’їжджатимуть із рейсів і не зважатимуть на кількість пасажирів.
Обладнання почнуть встановлювати на всьому транспорті, але запускати поетапно – спершу на 100 транспортних засобів, потім на 300 і т.д. Загалом проєкт розрахований на понад 900 транспортних засобів.
Додатково, SoftServe створить веб-портал, інтернет-магазин, мобільні додатки, обладнання для кол-центру, програмування і власне встановлюватиме обладнання у транспорті.
Вартість проєкту становить 11,6 млн євро, кошти виділив Європейський банк реконструкції та розвитку. Валідатори виготовлятиме та встановлюватиме чеська компанія Mikroelektronika, яка, зокрема, встановлювала їх у Вінниці.