У міських автобусах вже майже три тижні працюють «таємні пасажири». Це працівники відділу контролю ЛКП «Львівавтодор», одягнені в цивільний одяг. Їхнє завдання – фіксувати порушення з боку водіїв чи пасажирів. За цей час «таємні пасажири» задокументували близько 130 порушень, здійснених водіями. Далі цю інформацію передають перевізникам, в управління транспорту чи контролерам.
Як повідомляють в ЛКП «Львівавтодор», найпоширенішими порушеннями залишаються невидача паперових квитків з QR-кодом при готівковій оплаті або ж повторна видача старих недійсних квитків.
У комунальному підприємстві нагадують пасажирам: при оплаті готівкою слід вимагати квитки у водіїв та перевіряти актуальні час та дату друку квитка. Адже це підтвердження оплати за проїзд при контролі.
Серед інших порушень – розмови по телефону під час руху та куріння в салоні, що негативно впливає на комфорт і безпеку перевезення пасажирів у громадському транспорті.
У ЛКП «Львівавтодор» наголошують: «таємні пасажири» не просто фіксують порушення водіїв, вся зібрана інформація передається для реагування спершу перевізникам – для проведення відповідної роботи з водіями. А також – в управління транспорту і в департамент міської мобільності та вуличної інфраструктури – для забезпечення контролю за усуненням зловживань.
«А у випадку, якщо водії не видають паперових квитків, викликають представників поліції. За таке порушення правоохоронці складають на водіїв протокол за ст. 51 КУпАП», – додали у комунальному підприємстві.
Якщо ж «таємні пасажири» виявляють пасажирів, які не оплачують проїзд, то для накладення штрафу викликають контролерів у спецформі.
До слова, за 2 місяці дії безготівкової оплати проїзду у всьому громадському транспорті Львова, контролери здійснили перевірку реєстрації поїздок понад 497 тис. пасажирів. Через відсутність оплати чи валідації проїзду працівники служби контролю виписали близько 3 тис. штрафів. Ще 60 постанов за незареєстрований проїзд винесли представники поліції. До слова, кошти, сплачені за штрафний квиток (300 грн), надходять перевізникам. А кошти від сплати штрафу, накладеного поліцією (400 грн), надходять до державного бюджету.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цьогоріч на програму “Теплий дім” передбачили 11 млн грн