У Львові запрацював мобільний Центр крові

Опубліковано:

Мобільний Центр крові – це перший автобус такого типу в Україні, який розпочав роботу у Львові.Записатись попередньо на донорство можна за номером: 0 800 333 003.

24 травня, медичний автобус вперше поїхав на виїзд. Це перший автобус в Україні, який функціонує у Львові.За допомогою мобільного Центру крові у Львові забирають біоматеріал у донорів. Автобус подарувала шведська благодійна організація. 

Медичний автобус обладнаний сучасним обладнанням – ваги-помішувачі, сканери, холодильники, кондиціонер тощо. Також є чотири крісла, де можна забирати кров у донорів. У бригаді працюють: лікар, лаборант та лікар-трансфузіолог. До акції також долучилися пацієнти Першого медичного об’єднання Львова, які мали мінно-вибухові травми і які вижили завдяки донорській крові. 

«Такий автобус потрібен, щоб на виїздах було зручніше збирати кров. Є організовані колективи, з якими ми домовляємось, до яких їдемо і збираємо кров. Раніше ми теж виїжджали машинами, але це було нерентабельно. Сьогодні автобус вперше виїхав на вул. Сяйво. Щодо майбутніх виїздів, то ними займаються волонтери, проте в нас є локації, на які ми часто виїжджаємо», – говорить Ярослав Дяків.

Здати кров у Львівському обласному центру служби крові можна з понеділка по п’ятницю з 8:30 до 14:00 на вул. Пекарська, 65. Щодо нагальної потреби Центру, то, як і зазвичай, найбільше бракує донорів, група крові яких має негативний резус-фактор. 

“Донація крові зараз – це, в першу чергу, громадянська позиція. Це можливість для кожної людини допомогти нашим славним ЗСУ, які боронять нашу країну від загарбника. До нас постійно прибувають евакуаційні потяги. І не лише з пораненими військовими, а й цивільними, зокрема, діточками. Всіх їх треба рятувати. А для цього потрібна кров” — наголошує керівник Центру служби крові Юрій Кобецький.

Додамо,що сьогодні, 25 травня у Першому медичному об’єднанні Львова відбулося відкриття оновленого Центру крові та стартувала акція “Твоя кров рятує”. В Центрі виготовляють не лише компоненти крові: еритроцити, тромбоцити та свіжозаморожену плазму, а також цільну кров. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вплив війни на онкологічні захворювання в Україні: важливість профілактичного огляду

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ