У місті стартувало оновлення вхідних зон шкіл згідно з новими рекомендаціями, розробленими управлінням формування середовища департаменту архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради. Перші результати у Сихівському районі вже можна побачити у школі № 84, яка розташована у споруді радянського періоду та школи № 27, що знаходиться у іншому районі в історичній споруді. Роботи там виконано за фінансової підтримки інвесторів.
Як повідомляє пресслужба Львівської міської ради, для усіх навчальних закладів міста були створені загальні рекомендації. Вони охоплюють вибір кольорів для оздоблення, облаштування якісного освітлення, підбір меблів, дверей, вікон та навіть елементів декору, як-от горщики для рослин. Крім того, особливу увагу приділили впорядкуванню інформаційних стендів і розміщенню державної символіки у шкільних холах.
За словами начальника управління формування середовища департаменту архітектури і просторового розвитку Михайла Шевченко, запит був, щоб холи шкіл виглядали добре і сучасно, мотивували учнів вчитись і бути в школах. Вони вирішили розпочати з двох шкіл, побачити, як це працює, та рухатись далі. У Львові більшість шкіл знаходяться у двох типах будівель – радянському та історичному, тому вони обрали по одній з них, щоб попрацювати на прикладі різних просторів.
“Ми намагалися підібрати дуже прості і універсальні рішення, банально дібрати хороші кольори для фарбування, дати рекомендації щодо облаштування стелі, освітлення якісного. Крім того підібрали меблі, бо холи дуже часто порожні і діти там гасають просто тому, що там немає що робити. Тому ми зробили таку підбірку меблів, де діти могли б відпочивати разом чи поодинці, проводити час, грати в шахи чи настільні ігри – усе, чим можна зайнятись на перервах. Ми дали рекомендації щодо дверей, вікон, якихось елементів будівлі. Загалом це досить просто: будь-яка школа, коли робитиме ремонт, оперуючи цими рекомендаціями, зможе зробити його більш якісно”
розповів Михайло Шевченко.
Проєкт передбачає економні рішення, які дозволяють школам покращити простір без значних витрат. У міськраді наголошують, що ініціатива спрямована на створення комфортного і функціонального середовища для учнів.
“Для нас важливо, аби дітям було комфортно і вони мали чим зайнятись між уроками з користю. І що важливо, що ті рішення, які були прийняті спільно з фахівцями управління формування середовища, не несуть великого фінансового навантаження, тобто це цілком бюджетно. Раді, що до цього проєкту долучаються меценати, бо бачать дуже позитивні зміни в школі”
зазначає Андрій Сороківський, керівник відділу освіти Галицького та Франківського районів.
У Львові планують продовжити оновлення й в інших навчальних закладах, враховуючи типи будівель та особливості кожного простору.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У сихівському районі встановлять сонячні панелі у медзакладах та ліцеї