У лікарні Святого Луки хірурги врятували чоловікові понівечену руку

Опубліковано:

Хірургам лікарні Святого Луки, що на вул. Навроцького, 23 вдалось врятувати понівечену кінцівку. Чоловік сильно понівечив руку, коли молов зерно. Йому майже ампутувало кисть – розріз пройшовся по дузі від великого пальця і аж до мізинця. 

37-річний Василь з міста Перемишляни, що на Львівщині. Травму отримав вдома, коли молов пшеницю. Чоловік пригадує: “Щось перешкоджало роботі млина, ймовірно, він набився пилом чи брудом. Я вирішив пропхати зерно рукою”.

Раптово зубці захопили великий палець та протягли крізь млин всю руку Василя. Чоловік одразу вимкнув пристрій, перемотав понівечену кінцівку ганчіркою і побіг до друга, щоб той відвіз його до місцевої лікарні. Там йому надали першу допомогу і відправили до Львова, у лікарню святого Луки, на базі якої діє відділення хірургії кисті.

Лікарі констатували у чоловіка травматичне відчленування правої кисті, великого пальця та мізинця, множинні переломи, дефекти кісткової та м’яких тканин, а також пошкодження сухожиль, артерій та м’язів. Тому потрібно було негайно оперувати.

Фото: ЛМР

Хірурги пришили пальці, зафіксували кістки, провели пластику шкіри і відновлення сухожиль. Все це робили з використанням мікрохірургічних технік та інструментарію. Операція пройшла вдало.

Однак, у післяопераційний період рана задовго гоїлась, а рука Василя сильно набрякла. Утворилась гематома. Тож знадобились повторна хірургічна обробка та пластична операція.

Попри високий ризик ампутації, лікарям таки вдалося зберегти життєздатність кисті та пальців пацієнта. Через місяць після травми, у Василя вже загоїлись рани, зростаються переломи, повертається чутливість. Зараз пацієнт щоденно працює з реабілітологом і вже помітні перші позитивні результати: покращується функція сухожиль та збільшується об’єм рухів.

Лікарі нагадують, якщо такі травми стаються, потрібно якнайшвидше звернутись до лікарні, де проводять операції з приживлення. Адже час напряму впливає на успішність реплантації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відомий турецький хірург знову провів безкоштовні операції в Чорнобильській лікарні

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ