У Чорнобильській лікарні мати стала донором для свого сина

Опубліковано:

У Західноукраїнському дитячому медичному центрі медики провели трансплантацію нирки 9-річному хлопчику із Золочівського району. Донором органу стала його мама. Про це розповіли у лікарні.

9-річний Тарасик від народження отримував лікування з приводу вродженої вади сечовивідних шляхів. У 2016 році у Білорусі хлопчика прооперували – зробили пластику сечового міхура.

Проблеми зі сечовим викликали хронічну ниркову недостатність й з 2021 року. Тарасик перебував на автоматизованому перитонеальному діалізі. Єдиним шансом повернутись до повноцінного життя була трансплантація нирки.

Відтак майже одразу родина стала у чергу на посмертний донорський орган. Проте мама попросила перевірити її на сумісність. Тестування ПЛР-методом підтвердило, що вона може бути донором. Жінка розповіла, що дуже боялась: раптом якісь невідомі хвороби чи інфекції завадять її бажанню.

Після трансплантації мама та син почуваються добре. Це означає, що уже цього літа Тарасик гратиме футбол із друзями, можливо навіть подорожуватиме, бо матиме більше свободи без пристроїв для діалізу.

Зазначимо, Західноукраїнський дитячий медичний центр надає унікальну медичну допомогу дітям з різними патологіями. Одним з таких напрямків є лікування та опіка дітей з хронічною хворобою нирок. Спеціалісти можуть проводити нирковозамісну терапію таким пацієнтам, а з 2021 року – виконувати трансплантації нирок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чорнобильській лікарні лікують двох підлітків, яких вкусили змії

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ