У Чорнобильській лікарні хірурги видалили рідкісну пухлину хлопцю

Опубліковано:

У Західноукраїнському дитячому медичному центрі 12-річний пацієнт лікується з пухлиною у горлі.Про новий масивний утвір у ділянці шиї дізнались випадково. Раптово хлопець почав кашляти, традиційне лікування не допомагало. Під час огляду отоларинголог зауважив пухлину у горлі.

12-річному Вадиму виконали біопсію та діагностували гангліоневрому – рідкісну доброякісну пухлину, яка складається з елементів нервових вузлів (гангліїв).

“Я бачив, як хвилюється мама, і намагався її заспокоїти. Бо після консультації з лікарями і Хаканом Агіром мав впевненість, що усе буде добре. А ще мені допомагала підтримка друзів. Перед самою операцією я отримав дуже багато повідомлень від них. Це було дуже приємно”, – розповідає хлопець.

Операція тривала сім годин. Втручання було складним: утвір мав великі розміри, нетипове розміщення і поширювався до основи черепа.

“У Вадима складний діагноз. Схожих випадків, коли гангліоневрома такої величини розташована у ділянці шиї, у медичній літературі описано не багато. За результатами виконаних обстежень ми спланували об’єм оперативного втручання. Дуже важливо було повністю видалити пухлину. Адже у подальшому утвір міг завдати значних ускладнень, перетискати судини, нерви тощо”, – каже дитячий хірург Андрій Кузик.

Фахівець додає, що діагностика гангліоневром ускладнена тим, що відсутня характерна симптоматика. Симптоми можуть з’являтись тоді, коли утвір стискає певні органи чи нервові закінчення. Остаточний діагноз встановлюють за результатами гістологічного дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У WIKI бібліотеці стартують курси англійської мови для сихівчан

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ