У Чорнобильській лікарні 10-річній пацієнтці трансплантували кістковий мозок

Опубліковано:

У Західноукраїнський спеціалізований медичний центр 10-річна дівчинка потрапила практично нерухомою. Хворобу, яка знерухомлювала тіло дівчини, вдалось побороти: одним з важливих етапів у лікуванні стало проведення трансплантації кісткового мозку. Про історію пацієнтки читайте у новині.

До лікарів дівчинка звернулись із скаргами на біль у ногах, який посилювався вночі. А ще турбувала припухлість на шиї, яку спочатку місцеві медики сприйняли за збільшені лімфовузли і запалення м’язів.

“Донечка плакала від болю, і ми шукали порятунок, де тільки могли”, – зі сльозами згадує мама дівчинки.

“Через утвір, локалізований у шийному відділі хребта, стрімко наростала неврологічна симптоматика. Розпочинати лікування потрібно було негайно, адже компресія , яку спричиняла пухлина, загрожувала незворотніми змінами в організмі. Усе відбувалось дуже швидко: у п’ятницю ввечері ми провели консиліум лікарів, обговорили усе з матір’ю, запропонували план лікування, а у суботу вранці пацієнтка уже розпочала хіміотерапію”, – розповіла онкологиня Клініки Неля Вовк.

Загалом Яна пройшла 11 блоків хіміотерапії. Позитивну динаміку було помітно одразу після перших блоків. Організм дівчинки добре відгукнувся на терапію, пухлина зменшувалась, тож потреби в оперативному втручанні не було. Упродовж усього лікування з Яною інтенсивно займались фахівці Клініки комплексної медичної реабілітації.

Лікування звершили трансплантацією кісткового мозку, щоб хвороба повністю відступила. До слова, ця пересадка стала 14-ою у клініці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У лікарні святого Луки 38-річній жінці повністю відновили розірваний меніск колінного суглоба

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ