Транспортні проблеми Сихівського району: рішення є

Опубліковано:
Сихів, трамвай, маршрутка, люди,21 травня 2018

Фото: Сихів Медіа

 

Наш район, як найбільший район у Львові, продовжує активно розвиватися. Щодня з’являються нові будівлі та елементи інфраструктури, необхідні сихівчанам. Однак, поряд з цим з’являється багато проблем, зокрема тих, які стосуються транспортного забезпечення. Нещодавно я на своїй сторінці запитав мешканців Сихівського району про те, з якими транспортними проблемами вони стикаються найчастіше і що можна було б покращити в цьому напрямку, на їхню думку. Також додатково було опитано близько 400 мешканців в різних частинах Сихівського району.

Стан та розвантаження доріг

Як не дивно, але найбільш проблемною сихівчани вважають саме цю ланку транспортної системи. Усе починається одразу від недобудованого проспекту Вернадського – відсутність розв’язки та прокладеної дороги до вул. Стрийської (якої, до речі, потрібно не так вже й багато – всього близько 900 м), аби до автовокзалу був виїзд, а проспект Червоної Калини менше потерпав від корків.

Об’їзд під сихівським мостом до Хімічного заводу (вул. Рахівська, 16) також потребує ремонту, як і дорога на вул. Стуса й проїжджа частина вул. Пасічної, що входить у межі нашого району. А от реконструкційних робіт, на думку опитуваних, потребує проїжджа частина між вулицями Зеленою та Зубрівською.

Незліченна кількість об’єктів примусового зниження швидкості (так званих лежачих поліцейських), які обладнали не по ДСТУ (порушенні норми по висоті, зазвичай відсутня розмітка, іноді й знаки, а також бувають і влаштовані без проєкту/погоджень) теж становлять проблему, яку можна вирішити після обстеження спеціальною комісією всіх вулиць для складання списку таких об’єктів та приведення їх у відповідність до ДСТУ. Також варто демонтувати ті з них, які встановлені самовільно.

Тим часом велодоріжки в районі прокладено «шматками». На вул. Сихівській (від вул. Зеленої до «Іскри») на мості немає розміченої велодоріжки, як і немає велосмуги на проїжджій частині. Крім того, немає відповідної розмітки на пішохідних переходах, які з’єднують дві велодоріжки. Тобто, це все потрібно доробити.

Важливим елементом розвантаження проспекту Червоної Калини є зокрема й використання 4-ої відремонтованої смуги для потреб громадського транспорту й велосипедистів.

Також дорогою, яка б розвантажила транспортний потік є ремонт вулиці Вернадського (поблизу водойми «Бетонка») – Грунтова-Зелена.

 

 

Сполучення та маршрути

Майже так само, як на стан доріг, мешканці звертають увагу на відсутність достатньої кількості громадського транспорту. Частина маршрутів потребує відновлення чи заміни. Також це стосується і оптимізації самого автопарку.

Пропозиції опитуваних щодо нових маршрутів такі:

  • Новий Львів – автовокзал;
  • вул. Зелена – автовокзал;
  • Сихів – Рясне та Янівське кладовище(оскільки автобус № 11 їздить не часто);
  • Сихів – проспект Чорновола;
  • Пасічний масив – Залізничний вокзал;
  • постійний транспорт через Старий Сихів;
  • трамвай з Сихова на вул. Личаківську через вул. Пасічну;
  • додати рухомий склад до тролейбусів №24 та №31;
  • відновлення маршруту №26 (вул. Антонича – вул. Миколайчука), № 4А (просп. Червоної Калини – пл. Різні), 5А (вул. Ш. Руставелі – Новий Львів – автовокзал), 1А (вул. Ш.Руставелі-Новий Львів-«Нижній Шувар» через вул. Стрийську).

Зупинки

Вул. Хуторівка лідирує серед опитуваних за необлаштованістю зупинок громадського транспорту. Сихівчани жаліються на те, що зупинки на цій вулиці потребують негайної оптимізації. З кінця жовтня цією вулицею до гуртового ринку «Шувар» почне курсувати тролейбус № 23. Кінцеву зупинку вже зробили, проте мешканці хвилюються, як зійти до неї з вул. Чукаріна, адже сходи, які поруч, видаються ще тим квестом – особливо взимку.

Також на вул. Хуторівка, 38 розташовано Львівський міжрегіональний центр соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів, біля якого сихівчани пропонують зробити кінцеву зупинку маршрутного таксі, що курсуватиме через Новий Львів до Залізничного вокзалу.

 

 

Світлофори

Світлофори теж є однією з проблем інфраструктури Сихівського району. На жаль, вони розташовані не всюди, де їх конче потребують. Кілька людей звернулися з проханням встановити світлофори на виїзді з масивів «Пасічний» і «Яскравий» (перехрестя Зелена-Зубрівська). До того ж, вуличне освітлення на цій ділянці дороги відсутнє. Особливо це відчутно у темну пору доби.

Також потрібен світлофор на ділянці спуску від вул. Липової Алеї до вул. Стуса біля  заправки. А ще від одного з мешканців надійшла пропозиція запустити громадський транспорт від ТЦ «Арсен» до «Верхнього Шувару» по призначених для цього смугах та встановити світлофори на виїзді у відповідних місцях.

Переходи та тротуари

Багато мешканців вважають, що підземні й надземні переходи врятували б Сихівський район від корків і водночас зменшили б кількість аварій. До прикладу, якщо зробити підземний перехід на «Верхньому Шуварі», залишити половину світлофорів та врегулювати потік людей, розділивши його навпіл – корків би поменшало.

Зазвичай, якщо одна частина району потопає в заторах, на інших дорогах автомобілі їздять з шаленою швидкістю. Тому ще одна можливість зробити наші дороги «більш безпечними»  – встановлення обмежувачів, які б допомогли врегулювати цю ситуацію. Це зокрема стосується вулиці Стуса – де зокрема дуже багато дорожньо-транспортних пригод.

Стосовно тротуарів-хідників, то виявилося, що їх ще немає на вул. Ярославенка, 39, де, до того ж, нема ще й освітлення, але знаходиться небезпечний поворот. Те саме з вул. Мишуги, 1, 3 та 5 – тротуарів там також немає.

Не варто забувати й про залізничний транспорт – залізничні переїзди на вул. Луганській потребують демонтажу колії між вулицями Буйка та Козельницькою і реконструкції переїзду біля супермаркету «Рукавичка».

Жителі мікрорайону Новий Львів скаржаться на те, що мікрорайоном курсує лише транзитний транспорт і немає кінцевих зупинок. Хоча, за останні декілька років Новий Львів активно розбудували  та цей процес продовжується, більшість автобусів, які курсували через НЛ, зняли з маршрутів – зокрема, №26, 30, 35, 54 та 4А. Єдине, чим можна доїхати до центру міста – автобус №53, який, однак, приїздить з Сихова вже заповненим. У бік вул. Наукової – лише один маршрут № 27, а до King Cross Leopolis та «Нижнього Шувару» взагалі нічого нема.

Забудовники та влада міста мали б подумати про достатню кількість автобусних маршрутів для цього мікрорайону.

 

 

Інше

Звичайно, є немало мешканців Сихівського району, яких не влаштовує оплата за громадський транспорт Львова і діючі тарифи. Але, напевно, це проблема усіх львів’ян. Електронний квиток ще не ввели, пільговиків, як вважають мешканці, забагато, а тариф слід оптимізувати, що дозволить покрити поточні витрати, амортизацію, страхівки тощо.

Також, цього року Львівська рада затвердила план сталої міської мобільності міста Львова, який визначає транспортну політику міста на найближчі десять років і пропонує шляхи оптимізації транспортної системи.

На загал, транспортні проблеми Сихівського району також пов’язані з неякісним покриттям доріг та їх надмірною завантаженістю, відсутністю хідників та світлофорів на місцях, де вони вкрай необхідні, недостатньою кількістю громадського транспорту та зупинок тощо.

Тарас Репицький

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий сучасний стадіон для сихівчан та спортивний майданчик: голосуйте за проєкти №140 і №151

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ