ТОП-10 освітніх змін у новому навчальному році

Опубліковано:
Фото ілюстративне

З вересня 2024 року в українських школах з’явиться ціла низка новацій, серед яких – уроки щастя, застосунок “Мрія” та офіцери безпеки. У цьому огляді зібрані найважливіші освітні зміни, які будуть впроваджені в школах України у 2024–2025 навчальному році.

1) Поділ на групи для вивчення іноземної мови

Сьогодні на засіданні виконавчого комітету було ухвалено рішення про вдосконалення освітнього процесу у львівських школах, яке стосується поділу класів на групи для вивчення основної іноземної мови. Відтепер кожна школа матиме можливість ділити класи на групи по 10 учнів для вивчення іноземної мови, що суттєво підвищить результативність навчання. За словами Андрія Закалюка, начальника управління освіти ЛМР, це рішення частково фінансуватиметься з міського бюджету.

2) Плавання для дітей з особливими освітніми потребами

У новому навчальному році діти з особливими освітніми потребами отримають можливість відвідувати уроки плавання в шкільних басейнах Львова. Про це повідомив Андрій Закалюк, начальник управління освіти Львівської міської ради. Заняття проводитимуться окремо від інших учнів, у супроводі батьків, що забезпечить комфорт та ефективність. Інструктори з плавання пройдуть спеціальне навчання разом із фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів.

3) Нова програма “Захисту України”

Учні 10–11-х класів відтепер вивчатимуть курс “Захист України” спільно, без поділу на групи чи різні навчальні плани. Нова програма охоплює основи домедичної допомоги, стрільбу, управління безпілотниками та інші ключові аспекти оборонної сфери. Раз на місяць школярі присвячуватимуть цілий день цьому предмету, проходячи навчання в міжшкільних осередках, обладнаних всім необхідним.

4) Школярі доглядатимуть за міськими парками, скверами та водоймами

У новому навчальному році кожна школа Львівської громади буде закріплена за певною зеленою зоною, де учні під керівництвом фахівців доглядатимуть за парками, скверами або водоймами. Школярі досліджуватимуть ці території, висаджуватимуть рослини та навіть вчитимуться риболовлі.

5) Офіцери служби освітньої безпеки в школах

Перші офіцери безпеки з’явилися в прикордонних та прифронтових школах України ще в січні 2024 року. До кінця року такі фахівці працюватимуть у двох тисячах навчальних закладів по всій країні. Основне завдання офіцерів – забезпечення безпеки освітнього простору та контрольованого входу до шкіл. Вони патрулюватимуть території, забезпечуватимуть правопорядок і запобігатимуть правопорушенням.

6) Уроки сучасного мистецтва, гончарства та кіно

З вересня львівські школярі матимуть більше творчих занять, серед яких уроки сучасного мистецтва, гончарства та кіно. Заняття мистецтвом проводитимуться як в артгалереях та інших творчих просторах міста, так і в школах, де планується відкрити гончарні майстерні у кожному районі.

7) Уроки за мотивами фільмів

У львівських школах для старшокласників планують проводити уроки, що базуватимуться на популярних фільмах. Як повідомив начальник управління освіти ЛМР Андрій Закалюк, це стане частиною освітнього процесу, дозволяючи учням разом з учителями вивчати історію кінематографу та його розвиток в Україні. Окрім цього, з нового навчального року спільно з львівськими митцями будуть розроблені уроки сучасного мистецтва.

8) Нові можливості для наукових досліджень та експериментів

У 2024–2025 навчальному році школи Львівської громади приділятимуть більше уваги розвитку науки, заохочуючи дітей до досліджень, покращуючи матеріально-технічну базу та співпрацюючи з науковими інституціями. Особливий акцент буде зроблено на співпраці з вищими навчальними закладами та Малою академією наук, а також на розвитку математичного, суспільно-гуманітарного, мовно-літературного та природничого напрямів. Школи обиратимуть один із цих напрямів для поглибленого вивчення, зосереджуючись на інтегрованих уроках, екологічних проєктах та дискусійних клубах.

9) Уроки щастя

В українських школах буде запроваджено адаптовану версію американського курсу соціально-емоційного навчання під назвою “Уроки щастя”, ініційованого першою леді Оленою Зеленською. Курс спрямований на розвиток емоційної компетентності, стосунків, творчості, розуміння людяності, ментального здоров’я та життєвих цінностей. Він розрахований на учнів 1-7 класів і складається з чотирьох рівнів для різних вікових груп. Матеріали курсу будуть інтегровані в інші предмети та використовуватимуться психологами й педагогами. Оцінювання не передбачене, проте впроваджено рефлексивні практики для відстеження прогресу.

10) Шкільна “МРІЯ”

У вересні цього року буде запущено освітній застосунок “Мрія”. Застосунок надасть учням цифровий документ Мрія-ID, бібліотеку контенту, план дня та інші корисні функції. Учителі зможуть виставляти оцінки, давати зворотний зв’язок, відмічати відвідуваність, додавати домашні завдання, планувати робочий день і спілкуватися з батьками через чати. Батьки отримають змогу легше й швидше залучатися до навчального процесу своїх дітей, а також дізнаватися про їхні досягнення та сильні сторони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Успішна альтернатива гаджетам”: як працює Центр дитячої творчості на Сихові

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ