На Сихові активісти закликають до прибирання «Бетонки»

Опубліковано:

«Бетонка» — одне з культових місць Сихівського району, яке здавна слугувало місцем відпочинку дітей, підлітків та дорослих. Розташована за школою №1, між вулицею Трильовського та мікрорайоном Старий Сихів, ця водойма збирала біля себе всіх, хто спекотного літа хотів освіжитися і втекти з шумного району.

Водночас бетонний підйом на кар’єр – ідеальне місце для небезпечних ігор підлітків, які ще з часів початкової забудови Сихова у 80-их шукали чим зайнятися. Арматура, яка стирчала з дна, тіла мертвих домашніх улюбленців – колись це здавалося непоганою перспективою розважитися, проте дедалі частіше мешканці говорять про задум облагородити озеро, так щоб сюди могли приходити жителі всіх вікових категорій.

«Стан водойм у Сихівському районі залишає бажати кращого. Це питання стосується влади, місцевих бізнесів та мешканців — лише у такій співпраці ми зможемо створити та реалізувати проекти відпочинкових зон, які будуть все більше перетворювати Сихів на район можливостей. «Бетонка» особливий об’єкт і роботи по ньому насправді багато, але великі речі починаються з маленьких кроків, тому й закликаємо мешканців долучитись до нашої толоки!» – зазначає голова ГО СихівМедіа Тарас Репицький.

Навколо водойми зараз є кілька лавочок, тож сюди можна прийти посидіти. У воді завжди плавають каченята, а простір навколо дозволяє сім’ям влаштувати пікнік. Нерідко тут можна побачити рибалок. Раніше риби й раків було більше, а зараз небайдужі мешканці довколишніх будинків самотужки закупляють і розводять тут рибу, тож наразі в «Бетонці» плавають карп, карась, білий амур, щука, окунь та інші. Єдина проблема – засмічення. Дно вартувало б очистити, а сміття – позбирати, адже це єдине озеро на весь мікрорайон, яке ще можна вберегти від зруйнування.

«”Бетонка” давно стала притулком для місцевих алкоголіків, які рідко звертаються до власної совісти, аби після себе прибрати. Для того, щоб це місце в майбутньому розцвіло та почало приймати відпочиваючих, нам потрібно навести порядок, а головне — привчити соціально-безвідповідальних осіб берегти навколишнє середовище. Тому, закликаю вас, друзі, доєднатися до спільної толоки в суботу та допомогти нам відновити цю чудову водойму. Це не наше сміття. Але це наша Бетонка», – наголошує активіст і громадський діяч Ігор Шолтис.

Усіх охочих долучитися до толоки «ВрятуйБетонку» будемо чекати о 15:00 біля водойми. Знаряддям для прибирання і вивезення сміття забезпечимо. Учасники толоки на місці за власним бажанням будуть поділені на сектори для прибирання. Подія відбувається за погодження з Управлінням екології та природних ресурсів Львівської міської ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Сихівському районі восени прокладуть нову тролейбусну лінію.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ