Сихівська WIKI бібліотека і усім відома Вікіпедія – що спільного?

Опубліковано:

А ви були коли-небуть у сихівській WIKI бібліотеці? Екскурсія до унікальної книгозбірні – це те, що слід запланувати кожному з вас. Хоча б тому, що це місце, яке ламає усі стереотипи про традиційну бібліотеку.

Вікібібліотека на Сихові почала роботу у червні 2019 року і ініціатори заклали сучасну ідею – збирати у цьому приміщенні  не лише старі і сучасні видання, а й стати локацією для львівських «вікіпедистів» та усіх охочих наповнювати українську Вікіпедію долучатися до її розвитку. Пандемія трохи внесла корективи у справу, втім ці зустрічі надалі планують відновити.

Переконані, що хоч раз кожен з нас зазирав у Вікіпедію у пошуках інформації про щось важливе для себе. Але хтось її повинен правильно і грамотно наповнювати. І стати одним з авторів може кожен, хто має бажання і готовий присвячувати цьому свій час. Власне це одне із завдань фахівців Вікібібліотеки.

Зараз над розвитком книгозбірні працює зовсім малий колектив. У бібліотеці працює три людини – дві бібліотекарки і комунікаційниця.

Я тут з 1983 року. Тобто, ми з 2019 року носимо інше ім’я – “WIKI”, але сам заклад працює давно і я тут разом з ним. Я люблю підбирати людям книжки, люблю бачити їхні усмішки, коли вони йдуть від мене, люблю, коли приходять нові книжки. Мені подобається популяризувати книжки, я кажу: “приходьте, в мене є такі книги, вони чекають на вас, знаєте, як ті гарячі пиріжки”. Єдине не люблю статистики, рутинної праці, але мушу її робити. Але загалом роботу свою дуже люблю”, – ділиться бібліотекарка Ольга.

Зараз у бібліотеці впроваджують нову систему обліку книг під назвою “Koha”. Це передбачає внесення в електронний формат статистичні дані, тобто книжки, які є наявними у бібліотеці, вносять у єдиний каталог. За допомогою цієї послуги кожен читач може ввести автора і назву книжки, та перевірити, у якій бібліотеці міста Львова ця книга є у наявності. Система поки недосконала, бо багато літератури ще не введено у реєстр, але бібліотекарі старанно над цим працюють.

Також читачі мають можливість складати списки того, які книги вони хочуть бачити у бібліотеці. До побажань своїх клієнтів бібліотекарі стараються бути уважними і брати до уваги їхні пропозиції.

Тішать нас і відвідувачі. Ми створили вайбер-групу для бібліотеки, наразі тут 100 учасників, ми тільки почали їх долучати. Люди цікавляться, наприклад, чи є якась книжка у наявності, який графік роботи бібліотеки, яка подія відбудеться, хто буде присутній, кому це буде цікаво, коли будуть майстер-класи. Дуже приємно, що є люди, яким це цікаво», – додає пані Ольга.

Минулого року читачі віддали WIKI-бібліотеці 500 книжок, це навіть більше, аніж забезпечило місто. Люди приносять сюди нові книжки, лиш одноразово прочитані.

Коли заборонили поширювати “Справу Стуса” Вахтанга Кіпіані, один із відвідувачів подарував бібліотеці 2 книги. Пізніше і міська рада спонсорувала цю книгу для бібліотеки, потім депутат один нам її приніс і ще читачі віддали свої. Так сталося, що під кінець року бібліотека мала вже 6 “Справ Стуса”, – згадують бібліотекарки.

Окрім того, що у закладі можна взяти книгу, тут часто відбуваються різноманітні зустрічі, події, презентації книжок та навіть виставки.

Зараз на стінах бібліотеки висять ікони львівської художниці Мар’яни Фляк. Працівниці бібліотеки обладнали приміщення для того, аби була можливість розмістити ці картини, запросили майстрів і зробили все можливе для того, аби WIKI бібліотека стала більш творчою і приваблювала нових читачів.

Запотічна Ірина

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сакральний Сихів: від храму Богдана Хмельницького до парафії, яку відвідав Папа Римський

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ