Сихівська оаза чи смітник: що там з “Бетонкою”?

Опубліковано:

“Like Lake” — спецпроєкт “Сихів.Медіа” про сихівські водойми

Не всі сихівчани знають, що таке “Бетонка”, проте для мешканців Санта-Барбари це особливе місце. Сюди змалечку приходять діти, щоб зловити свою першу рибу і попірнати (поки батьки не бачуть), тут і досі збираються дорослі чоловіки, щоб порибалити. На жаль, не всі, хто відвідує став, шанують простір та прибирають за собою, саме тому водойма потребує постійного догляду активістів. У новому матеріалі в рамках спецпроєкту “Like Lake” ми розповімо про сихівську “Бетонку”.

За адресою вул. Антонича, 24 розташовано затишний, але брудний ставок “Бетонка”, який позиціонується як став з вільним доступом, проте як такого призначення у нього немає. За оцінкою спеціалістів паспорту водойми, став помірно забруднений та замулений, з задовільними береговою смугою та загальною оцінкою екологічного стану.

З рекомендацій щодо покращення ставу зазначено лише очищення водойми від забруднення виробничими та побутово-господарськими водами.

“Бетонка” завжди була місцем, яке рятувало від палючого сонця влітку – прохолода від тіні верби на березі та тоді ще прозора вода. Зараз дивитися на неї сумно, адже дно дуже забруднене, а навколо багато пляшок, скла, недопалків, поліетиленових пакетів тощо.

За роки існування водойма з оази перетворилась на смітник. Став поступово занепадав, риба в ньому теж, тож рибалки почали приходити сюди все рідше й рідше. Однак, з 2016-го року “Бетонка” переживає відродження – ставом зацікавилась громадськість. Активісти щосезонно проводять толоки, рибалки самотужки закупляють і розводять в воді рибу, тож наразі в “Бетонці” плавають карп, карась, білий амур, щука, окунь та інші. А ще на озері живуть дикі качки.

Також не можна не згадати про сихівських активістів, які вже двічі поспіль подавали на Громадський бюджет Львова проєкти щодо очищення та перетворення “Бетонки” на повноцінний громадський простір. Редакція “Сихів.Медіа” знає, що для сихівчан питання води в районі є надважливим, проте зібрати необхідну кількість голосів для перемоги, авторам не вдалось.

За 2021 рік на ставку активісти висадили біля озера 5 саджанців кучерявої верби та 5 кущів калини, які отримали в рамках проєкту “Озеленіть мою вулицю”. Також минулого року Сихівська районна адміністрація облагородила територію – облаштували нові сходи та доріжку до озера, а також технічно розчистили ділянку і зробили паркан.

“Зона відпочинку на озері “Бетонка” – дуже важливий проєкт для Львова та Сихова. Наша команда провела толоки, висадила дерева, подавала звернення в міську раду, мала зустрічі з мешканцями. Люди підтримують проект, оскільки місце відпочинку біля води у Львові – надзвичайно необхідна локація. Проект передбачає благоустрій території: встановлення освітлення, смітників, лавочок, щоб зробити достойне та гарне місце для відпочинку. І проводити час буде приємно і комфортно біля “Бетонки”,” – зазначають автори проєкту.

Весна обіцяє бути теплою і швидко навідатись, тож нові толоки з “Сихів.Медіа” близько, слідкуйте за анонсами! Якщо у вас є зауваження чи пропозиції – як зробити “Бетонку” улюбленим місцем для відпочинку сихівчан, діліться у коментарях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Минуле, сьогодні та майбутнє сихівської Зубри.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ