“Сихівська” бібліотека: історія, діяльність та волонтерство

Опубліковано:
Фото: Бібліотека для дітей “Сихівська”

У 1987 році на вул. Антоненка-Давидовича, 10, що на Сихові, запрацювала дитяча бібліотека. Сьогодні, крім можливості взяти книгу, тут проводять свята, творчі вечори та різноманітні  заходи, а також дорослі та діти спільно волонтерять. Журналістка “Сихів Медіа” поспілкувалась з завідуючою бібліотеки про їхню діяльність.

Історія та діяльність бібліотеки

Бібліотека філія №4 Львівської муніципальної бібліотеки розпочала свою роботу в 1987 році. Сьогодні при вході на фасаді можна побачити мурал, де намальований портрет Бориса Антоненка-Давидовича, який є письменником та дослідником української мови та культури. Створений він в рамках проєкту “Про кого говорять вулиці Сихова”. Це мистецький маршрут з муралів, щоб туристи і мешканці Львова мали змогу більше дізнатися про людей, іменами яких названі вулиці Сихова.

“Діє в нас проєкт, який називається “Портал відчуття емоцій і добра”. Він покликаний вчити дітей добрим вчинкам, як правильно поводити себе в тій чи іншій ситуації, як правильно виражати свої емоції. Адже емоції бувають різні і дуже часто дитина не знає, як правильно себе повести.”

розповіла завідуюча бібліотеки Чорномаз Оксана

Бібліотекарі запрошують для зустрічей з дітьми психологів, які допомагають їм розібратися в емоціях, та цікавих людей, наприклад, як переселенка Ірина, яка родом з Краматорська і є лікаркою-реабілітологинею, яка зараз проживає у Львові. 

В бібліотеці відбувається багато зустрічей з письменниками, з художниками, акторами театру, артистами, поетами і музикантами, адже це цікаво дітям. 

“Діти дуже люблять ці зустрічі, є можливість поспілкуватися вживу з тими людьми, з якими, можливо, ніколи не зустрілися б і не побачилися б, а тут вони можуть поставити їм запитання, поговорити з ними, щось відмітити для себе.”

додала завідуюча Чорномаз Оксана

Дозвілля у бібліотеці 

Є багато зонувань, де для дітей готують книжкові виставки і інсталяції, де представлені книжки, які вони можуть взяти і почитати. 

“Хочете почитати детективи? Будь ласка, це не проблема. Приходьте, ми підберемо для вас літературу, яка занурить вас у безмежний світ детективних історій, де ви зможете розгадати якісь химерні пригоди і навіть, можливо, позмагатися з самим Шерлоком Холмсом і доктором Ватсоном. Якщо у вас немає можливості потрапити, наприклад, у якусь країну, не біда, з мандрівним атласом або з книжкою, ви можете потрапити туди, куди ваша душа забажає. Якщо ви хочете прочитати якусь книжку для душі, ви можете вмоститися в звучне крісло-мішок і в тиші почитати собі те, що вам подобається найбільше.”

додала бібліотекарка

Незважаючи на те, що бібліотека дитяча, тут книги є і для старших, зокрема, і для батьків, які можуть взяти книгу про те, як правильно спілкуватись з підлітками, як подолати свої страхи тощо. В бібліотеці є спеціальна зона для дошкільнят, куди вони приходять разом зі своїми рідними. Тут можна почитати книжки, які їм сьогодні під силу, або ж їм можуть читати їхні близькі. Також є ігри в які діти можуть прийти і пограти наодинці та з друзями.

Простір надає послугу “Зроби уроки у бібліотеці” для дітей, які можуть прийти сюди робити уроки, а працівники бібліотеки їм у цьому допомагати. 

У бібліотеці працює мистецький куточок, простір для тих дітей, які хочуть займатися мистецтвом: робити різноманітні аплікації з природних матеріалів, а також працювати в форматі ресайклінгу – використовувати матеріали знову, щоб дати їм друге життя. Крім цього, в мистецькому просторі зі своїми друзями діти читають та обговорюють книги, а на інтерактивній дошці вони влаштовують спільні перегляди фільмів та обговорення опісля.

“Ми проводимо дуже багато заходів для дітей молодшого шкільного віку, для їхніх батьків. Це заходи на будь-яку тематику. Це і патріотичне спрямування, і мистецьке, і краєзнавче спрямування. Це заходи до Дня бібліотек, до Дня міста, до Дня Незалежності, до Дня УПА, до Чорнобильської трагедії. Це заходи, які популяризують нашу книжку, наше читання. Це заходи, де залучаються діти різних вікових категорій.”

доповнила завідуюча Чорномаз Оксана

Допомога військовим: діти також волонтерять

“В нашій бібліотеці проводиться дуже багато благодійних акцій, які допомагають воїнам. Ми робимо багато листівок, патріотичних браслетів, які передали на фронт. Для військових, які отримують медичну допомогу і лікуються в нашому Національному реабілітаційному центрі “Незламні”, збираємо книжки, які наші захисники мають можливість почитати.”

розповіла завідуюча Чорномаз Оксана

Усі бажаючі можуть приносити книги для Національного реабілітаційного центру “Незламні” (UNBROKEN) та приходити у бібліотеку робити патріотичні браслети, писати листівки та листи захисникам. Працівники бібліотеки оперативно передаватимуть всі посилки військовим. Нещодавно відбувся творчий майстер- клас “Лялька Берегиня для українського воїна”. Всі ляльки-мотанки передали нашим Захисникам. Вже зібрали речі для потребуючих і в найближчий час планують їх передати в контейнер, що знаходиться біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Усі охочі можуть долучитися.

Партнерство та співпраця 

Сихівська бібліотека підпорядковується відділу культури Львівської міської ради. Є проєкти, які міська рада допомагає реалізувати, адже це все робиться для дітей та інших відвідувачів, також багато партнерів, яких бібліотека залучає до співпраці. 

У бібліотеки є постійній партнери, такі як Дитяча школа народних мистецтв, інтерактивний музей DS «Таємна аптека, Патрульна поліція Львівської області, дитячий театр “Слово”, театр “Феєрія”, Львівська державна дитяча музична школа №8, яка розташована на вул. Антоненка-Давидовича, 11.

“І це ще далеко не всі партнери з якими ми можемо співпрацювати, і з якими ми дуже раді, що співпрацюємо. Кожного разу ми знаходимо нових партнерів, адже діти – це наше майбутнє і ми хочемо їм дати те, що їм би найбільше підходило, те що їх цікавить.”

додає завідуюча Чорномаз Оксана

Кожного третього четверга відбуваються досліди-забави, де діти можуть прийти і самостійно провести дослід, повправлятися у науці, фізиці і хімії. 

“Це дуже цікаво, дуже класно і дуже захоплює. Добре, якщо дитина бере і своїми руками робить те, що вона, наприклад, вдома зробити не може. А може зробити у нашій бібліотеці.”

зазначила Чорномаз Оксана

Якщо вас цікавить співпраця з бібліотекою “Сихівська”, звертайтеся на їхню сторінку Facebook.

Баранчук Анна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сихівчан запрошують на день відкритих дверей в дитячий еколого-натуралістичний центр

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ