Святкову молитву, коляду та благодійну вечерю в стінах Українського католицького університету провели для самотніх та нужденних львів’ян. Журналістка “Сихів.Медіа” також завітала сьогодні, 6 січня, на “Вифлеємську гостину”, аби розповісти як це було.
Цьогоріч УКУ уже в 27 раз поспіль проводить благодійну акцію, яка гуртує людей, які можуть допомогти та тих, які потребують підтримки. Тривалий час Святвечір відбувався в корпусі УКУ на вулиці Хуторівка, однак цього року, задля дотримання усіх карантинних норм, організатори перенесли гостину в корпус на вулиці Козельницькій (Трапезна УКУ).
О 13:30 розпочалась спільна молитва в храмі при університеті, а о 14:15 львів’яни сіли за дбайливо підготовлені волонтерами столи, де на кожного чекали 12 страв і приємна компанія.
Цьогоріч в Трапезній УКУ зібралось близько 150 людей – безхатьки, люди з малозабезпечених сімей, люди в скруті та самотні, які на свята залишились без підтримки та любові близьких.
“Ми зібрали достатню суму, аби допомогти так, як ми планували – спільноті святого Егідія на 100 людей і пацієнтам Львівської психіатричної лікарні теж на 100 людей.
Сьогодні у нас задіяно 16 волонтерів, а вчора було – 13, зі мною, волонтерів є менше, аніж минулого року, але кожен на своєму місці, зроблена така ж робота, як і минулоріч. Якби не карантинні обмеження, то ми б спокійно вмістили 250 людей,” – прокоментував Роман Хмизюк, референт деканату з душпастирських справ УКУ.
На Святвечір в УКУ чекали усіх – тих, хто отримав персональне запрошення, тих, хто побачив оголошення в інтернеті, тих, хто проходив повз. Додамо, що запрошення на благодійну вечерю формували та надсилали волонтери спільноти “ТеплоДія”, які годують нужденних в центрі Львова та особисто знають тих, хто потребує підтримки, особливо у святковий час.
“Прийти може будь-хто: самотні люди, безхатченки, люди, які потрапили у дуже складі життєві ситуації, ми не робимо поділ. Тут є люди, які приходять сім’ями по двоє, по четверо, вони є малозабезпеченими і вони хочуть спілкування. Не так тої їжі, як хочуть спілкуватись, говорити, розказати про свої болі, печалі. Так як Різдво є сімейним святом, ми хочемо зробити домашнє свято і для них. Адже ми можемо приїхати додому на вечерю, до близьких і ми намагаємось їм тут це дати,” – додав Роман Хмизюк.
“Вифлеємська гостина” в Українському католицькому університеті видалась теплою, піднесеною та щирою! Ніхто не пішов голодним, студентки університету колядували та співали красивих пісень, було тепло та по-справжньому. З Різдвом Христовим!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дідухи на Сихові. Чому вже наступного року вони можуть зникнути з прилавків?