Смачної випічки з “Кримської перепічки” в “Інтерсіті” більше не купиш

Опубліковано:

За місяць, 15 грудня, “Кримська перепічка” в ТЦ “Інтерсіті” на Сихові мала відсвяткувати 6 років з дня заснування пекарні та кафе. Проте, в неділю, 14 листопада, “маленький Крим” офіційно відпрацював останній робочий день в стінах “Інтерсіті”. Що тепер буде з мережею і де сихівчани надалі зможуть купувати смачну каву та якісну випічку – в новому матеріалі Сихів.Медіа.

Пекарня та кафе “Кримська перепічка” запрацювала в Сихівському районі 15 грудня 2015 року на проспекті Червоної Калини, 62А. Відтоді кримчани спекли тисячі тортів та десятки тисяч круасанів, ознайомили сихівчан з сонячними традиціями та пережили багато неприємностей.

14 травня сім’я “Кримської перепічки” отримала болючий удар від ПП “Інтергал-буд” – лист з вимогою розірвання договору оренди та необхідністю виїхати у 30-тиденний термін. До слова, того дня такі “листи щастя” отримали усі орендарі першого поверху АТЦ. У листах орендарі зазначили, що планують провести капремонту будівлі “Інтерсіті”, а для цього їм необхідно, аби орендарі першого поверху з’їхали. Ремонт, за інформацією адміністрації АТЦ, заплановано закінчити до 31 грудня 2021 року, з відкриттям у січні-лютому 2022-го. Тоді як термін дії договорів оренди домашньої пекарні “Кримська перепічка” та підприємства “Інтергал-буд” закінчується 30 листопада цього року.

Відтоді, а це 7 місяців, громада навколишніх будинків та орендарі АТЦ “Інтерсіті” не здались та зробили чимало: провели акцію щодо збереження громадського простору, створили петицію, аби врятувати соціальну інфраструктуру та локальний сихівський бізнес, звернулись до суду і створили в районі нові куточки затишку та чесного бізнесу.

АТЦ “Інтерсіті” та супермаркет “АТБ” розірвали договір оренди в добровільному порядку, тобто для суду розгляд справи, по-суті, розпочався уже після цього. Відповідно, нам відмовили в переважному праві оренди, адже воно не було порушено, бо ми працювали і орендар просив нас виїхати для капітального ремонту, а ми цього не зробили. Зрозуміло, що ми можемо ще довго судись та доводити свою правду, але виходячи з того, що у нас є сьогодні, якщо ми не з’їдемо до 30 листопада, то “Інтерсіті” зможе забрати наше обладнання, тому очевидно, що ми поїдемо. До того ж, ми знайшли нове місце на вул. Зеленій,” – прокоментувала власниця пекарні Оксана Новікова.

Зазначимо, що орендар запропонував “Кримській перепічці” нові умови оренди – 3 тис. гривень за м2, тоді як раніше за цей метраж орендарі платили 200 грн. До слова, в “Інтерсіті” наразі триває демонтаж, проте це, швидше, переобладнання приміщень для нового орендаря, а не капітальний ремонт.

Тепер в Сихівському районі офіційно працює 2 локації, де можна скуштувати кондитерські вироби і випічку “Кримської перепічки” – пр. Червоної Калини, 72 (нова локація) та вул. Стрийська, 111Б. Та готується третя – в ЖК “Там Там” на вул. Зелена, 263.

Сьогодні в “Інтерсіті” робітники розбирають обладнання пекарні, аби в середу перевезти його на нову локацію.

“Я дуже сподіваюсь, що виробнича частина, тобто пекарня, запрацює з 1-го грудня. А та частина, що прийматиме відвідувачів, складніша в запуску, вірю, що до Нового року нам вдасться запустити і її, там дуже багато роботи, навіть, з нашими темпами,” – поділилась господиня закладу Оксана Новікова.

Усі пекарі, які працювали на проспекті Червоної Калини, 62А продовжують творити кухонну магію на вул. Стрийській. На сьогодні, майже усю випічку, яку львів’яни можуть придбати під брендом “Кримська перепічка” створюють неподалік автовокзалу.

Після завершення ремонту в новому приміщенні, пекарі з новими потужностями готуватимуть для сихівчан. За словами Оксани Новікової, конфлікт з “Інтерграл-буд” став не лише причиною переїзду, але й поштовхом до чогось позитивного – для пекарні на вулиці Зеленій придбають додаткове обладнання, яке дозволить випікати більше, швидше і смачніше, а також розширити асортимент.

А поки локація на вул. Зелена ще готується, ми відвідали нещодавно відчинену – на проспекті Червоної Калини, 72. Новий простір знаходиться зовсім неподалік попереднього, біля сихівського лісу.

В стінах нової “Кримської перепічки” на проспекті працює лише кондитерський цех, де для сихівчан створюють неймовірні тарталетки та еклери. Знану випічку тут теж можна придбати, проте її щодня привозять сюди з пекарні на Стрийській.

“Нам тут добре, але мало місця і потужностей, часом, не вистачає. Мені особисто сумно від того, що ми в “Інтерсіті” прожили 6 років, вкладали в простір свій час та сили кожного дня, а тепер туди більше не будемо заходити. Сьогодні багато людей приходили в АТЦ, прощались, а були і ті, хто приходили вже в новий простір, підтримували нас,” – розповіла адміністраторка “Кримської перепічки” Тетяна.

Наостанок додамо, що сьогодні “Кримська перепічка” та представники громади мають зустріч з комісією, яку створили після розгляду та схвалення депутатами ЛМР петиції “Зупинити руйнування громадського простору, знищення соціальної інфраструктури та локального бізнесу на Сихові”. Переїзд з АТЦ “Інтерсіті” не є крапкою в цій історії, далі буде..

Каріна Роханська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди дівається листя Сихова?

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ