“Схід NOW”: газета, яка прямує за своїм читачем з Донеччини та Луганщини на Сихів

Опубліковано:
Ajnj^ Простір ProFashion – Бібліотека Сихів

“Схід NOW” – перша друкована газета для переселенців з Донеччини та Луганщини, яка “йде” за своїми читачами. Їхня цільова аудиторія – вимушено переміщені особи, які можуть її безкоштовно отримати в багатьох бібліотеках-просторах України і не тільки, зокрема у сихівській бібліотеці ProFashion. Бібліотекарка Мар’яна Хламенко розповіла нам наскільки східне видання користується попитом серед мешканців Сихова.

Що таке “Схід NOW” і чому це видання важливе?

До повномасштабної війни упродовж кількох років редакція “Схід NOW” займалася випуском газети, що мала назву “Громада Схід”.

Раніше її створили для подолання інформаційної ізоляції жителів прифронтових зон Донбасу. Україномовні видання безплатно доставляли на лінію розмежування, де не було інших друкованих медіа, зв’язок був нестабільним, а українське телебачення не завжди доступним. Двічі на місяць газету розповсюджували у понад 180 населених пунктах Сходу, переважно у сільській місцевості.

З початком повномасштабної війни більшість журналістів редакції  виїхали до безпечніших регіонів і перейшли на онлайн-платформи. Навесні 2023 року вони почали випуск видання “Схід NOW” для переселенців.

“Схід NOW” на Сихові

Завдяки підтримці платників податків Німеччини газета видається накладом у 200 тисяч примірників. Вона має понад 450 локацій розповсюдження в різних регіонах України — це бібліотеки, хаби, громадські простори, серед яких сихівська бібліотека ProFashion, що на вул. Хуторівка, 24.

“Організація переселенців, яка її друкує, звернулася до нашої бібліотеки. Вони постачають газету нашим філіям вже більше пів року.”

бібліотекарка Мар’яна Хламенко

“Схід NOW” двічі на місяць надає читачам актуальну інформацію про можливості адаптації на новому місці та планування повернення й відбудови регіону після перемоги. Проте вона є затребуваною не лише серед переселенців.

“Це видання в нас користується попитом, особливо серед старших людей, вони звикли читати пресу. Наша бібліотека зараз не отримує ніякої періодики через відсутність фінансування, тому вони дуже сумують. 

Ця газета розлітається. Всі – і переселенці, і місцеві львів’яни – користуються цією газетою. Вони беруть собі, дехто просить ще для сусідів, люди питають за нею і вже звикли.”

Мар’яна Хламенко

Нові випуски з’являються у сихівському просторі раз на місяць, проте редакція також запустила свій сайт — https://shidnow.com.ua/. На ньому, окрім журналістських публікацій, доступна вся інформація про видання, онлайн-версія газети та дані щодо того, де отримати друкований примірник.

“Наша газета прагне довести, що переселенці — не тягар, а ресурс. Для цього ми маємо бути видимими та впевнено відповідати собі та іншим — чого ми, українці зі Сходу, хочемо, якими себе відчуваємо, що можемо запропонувати світові.”

зазначає команда “Схід NOW”

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Це позитивна волонтерська робота, яка дарує дітям відчуття справжнього дитинства,”: як працює “Школа мандрівників” на Сихові

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ