Щирі емоції, перемоги та блиск в очах: як відбувся Чемпіонат України зі шахів

Опубліковано:

17 лютого, журналісти «Сихів.Медіа» побували на Чемпіонаті України з шахів серед юнаків та дівчат до 18 років.

Серед 170 учасників із різних регіонів і куточків України взяли участь 10 сихівчан, які вправляються у грі в шахи у Львівській Шаховій Академії. Організатором та суддею змагань був – Назар Фірман, міжнародний гросмейстер, тричі чемпіон України в своїх вікових категоріях та чемпіон  Європи.

Чемпіонат України з шахів у Львові відбувався у три етапи: перша дисципліна – «основна шахова»  тривала 9 днів, а сама гра була тривалістю в декілька годин.

Друга дисципліна – «швидка гра», турнір з якої тривав 10 хвилин та третя дисципліна – «бліц гра», тобто блискавична – тривалість три хвилини.

Журналістам було особливо цікаво спостерігати за змаганнями, адже чемпіонат із шахів абсолютно не схожий за своїм характером з жодними іншими спортивними змаганнями. Якщо у інших видах спорту багато галасу та емоцій, то тут – повна тиша. Коли розпочинається турнір, тут немає балачок, шуму, учасники віддають свої телефони. Як нам пояснили судді, це для того, аби не було непорозумінь та всі учасники думали самостійно, а не дивилися у «підказки». Увесь процес контролюють спеціально визначені люди, щоб створити сприятливі умови чесної і справедливої боротьби.

Журналісти «Сихів.Медіа» поспілкувалися із учасниками чемпіонату України з шахів серед юнаків та дівчат до 18 років:

Дарій, 14 років
Навчається у ЛША, грає в шахи більше 10 років. За плечима хлопця понад 10 чемпіонатів. Шахіст отримує задоволення від гри і хоче розвиватися в цій справі.

Анна, 13 років

«Граю в шахи уже 4 роки. Шахи для мене – хобі, але можливо з часом усе зміниться. Після програних партій або гри в нічию важливо зібратися і не розчаровуватися»

Андріана, 15 років

Дівчина розпочала грати в шахи ще з 2 класу, а 3-4 роки відвідує гурток в ЛША. В майбутньому мріє бути спортивним журналістом.

Максим, 11 років:


«Займаюся шахами понад 6,5 років. Гра в шахи для мене: мислення наперед, тактика і планування ходів. Поки це, як хобі, але в майбутньому хотів би професійно цим займатися».

Попри перерву на відпочинок учасники активно вправлялися у грі в шахи, обговорювали виграшні ходи та тактику. Дружні розмови, перекуси та розрядка після мозкової атаки – така атмосфера панувала серед дітей під час перерви.

Шахи – це круто, цікаво, але є проблема – пошук приміщення для проведення змагань. Назар зазначає, що схожі заходи потребують багато зусиль та ресурсів і не заперечує той факт, що згодом не буде де проводити чемпіонати чи турніри із шахів.

«Ми б відчули поступ у спорті, якби приміщення, яке виділили для функціонування Шахового клубу, було в кращому стані. По суті, воно є, але непридатному стані. Місто виділило кошти на ремонт, але поки що на цьому все зупинилося. Окрім чемпіонату України є ще турніри масштабніші і я як тренер не зовсім уявляю, де ми будемо проводити наступні змагання, тому що сума оренди залів для нас непідйомна»,- розповідає Назар Фірман.

За результати у «швидкій грі» Чемпіонкою України стала Тетяна Скарбарчук зі Львова з результатом 7,5 очок.  Ще одна львів’янка Анастасія Гнатишин  здобула 7,5 очок, але друге місце за додатковими показниками. “Бронзу” виборола Анджеліка Ломакіна з Миколаєва, яка набрала 6,5 очок.

Для шахістів області цей Чемпіонат – безумовно гарна можливість позмагатися з найкращими шахістами України, тим самим підняти свій рівень та намагатися щоразу прагнути більшого.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ