Що зробити батькам, аби дитина полюбила читати?

Опубліковано:

Матвію 9 років. Хлопчик вчиться у 3 класі, і його улюблене заняття – читати. Коли друзі Матвійка не уявляють й дня без смартфона, хлопчик не може обійтись без книжки на щодень. Як у 21 столітті переконати дитину, що книга – цікавіше, ніж комп’ютерна гра? Запитуємо у мами Олени.

Взагалі, у нього бувають різні періоди, іноді він читає по 40 сторінок, іноді більше, іноді менше. Але читає кожного дня, це у нього такий ритуал, – розповідає мама хлопчика. Все почалося з того, що я читала йому, коли він був маленький. Я не мала за мету навчити його читати з раннього віку, але просто робила це для нього.

Перша книжка, яку я прочитав – це “Кіт у чоботях”. Мені було 6 років, – розповідає Матвій. – А кожного дня я читаю по 150-200 сторінок.

Зараз ми не купуємо книг. По-перше, тому, що це дорого, і купувати по кілька книжок на тиждень нам не вигідно. По-друге, їх просто не буде куди складати. Тому ми ходимо у різні бібліотеки, для нас це зручніше, зокрема й тим, що окрім Матвійка, у нас є двоє дітей і для них ми теж беремо книжки.

Йому подобаються різні жанри, це і пригоди і фантастика. Тільки страшних книг він не хоче читати. Якось запропонували Матвію прочитати “Гаррі Поттера”, то він відповів, що ця книга заборонена церквою і він її читати не буде. Навіть не уявляю, де він таке почув, бо ми з чоловіком стараємось не нав’язувати йому нічого. Але, бачите, є у нього якісь свої принципи, – ділиться мама хлопчика.


«Ми підбирали літературу під його захоплення. Його цікавили риби – ми, мабуть, все перечитали пов’язане з рибами. Або машини йому подобались, то він потім усі марки автомобілів знав, ми йому підбирали книги спеціально. Що почитати – шукаємо в інтернеті, читаємо відгуки. У нас був період, коли Матвійко не хотів читати, але ми пропонували йому дуже багато книжок, аби він міг вибрати. Я думаю, що у цьому успіх: коли тобі не показують 1-3 книжки і ти маєш обрати серед них ту, яка подобається, або більш-менш подобається, або ж береш її тільки тому, що вона наче популярна і її читають інші, але бо вибору, по-суті, у тебе немає… А спершу дитина висловлює думку, що саме її цікавить: тварини, машини, тощо і під ці інтереси батьки пропонують книгу, яка може задовільнити цей інтерес”.

Цього року Матвій увійшов до десятки найкращих читачів Львівської обласної бібліотеки для дітей. За рік хлопчик взяв почитати лише у цій бібліотеці 121 книгу. Окрім літератури, він любить грати у шахи на “айпаді”, але гаджетами поки не дуже цікавиться. Мама ділиться, що поки не дуже хоче, аби третьокласник проводив багато часу за технікою, тому старається його обмежувати в цьому. Хлопчик вже навіть пробував писати свої розповіді, але поки це для нього складно, бо вимагає посидючості та дисципліни.

Свій рецепт того, як переконати інших дітей, що читання – це круто, сам Матвійчик описує так:
«якщо дитина любить рослини, то треба піти і шукати книгу про рослини. Спочатку треба, щоб батьки допомагали читати дітям, а потім можна спробувати читати самим».

Віримо, що рецепт Матвійка буде корисним і вашим дітям, а книги стануть для них справді хорошими друзями. Шукайте “свої” книжки, і нехай читання стане вашою улюбленою справою, як і в маленького Матвія.

Ірина Запотічна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тепер отримати бустерну дозу можна буде за три місяці після другого щеплення

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ