Розмовний клуб української мови на Сихові: як це працює

Опубліковано:

У вівторок, 14 червня, у WIKI бібліотеці відбулося чергове заняття з вивчення української мови для переселенців від проєкту “Єдині”. Журналістка “Сихів.Медіа” відвідала зустріч та поспілкувались з бібліотекаркою та модераторкою заходу Оксаною Лутчин.

Набір в розмовні клуби стартував 1 червня в межах проєкту “Єдині”. Протягом навчання учасники щодня отримують завдання та навчальні матеріали, які допомагають їм подолати мовний бар’єр, аби вони могли вільно спілкуватись українською мовою. Розмовний клуб триватиме протягом 28 днів.

“Без мови не може бути держави, бо мова це первинно. Як територію потрібно захищати, так і мову,” — розповідає пані Оксана.

Кожного разу сихівський фіал розмовного клубу долучає нових осіб, які бажають вивчати українську мову або поглибити свої знання. На них чекають цікаві заняття з вправами для розвитку мовлення, обговорення цікавих та актуальних тем разом з модераторами проєкту.

Протягом заняття, яке відбулося 14 червня, були присутні семеро постійних учасників і двоє нових. Під час уроку, який тривав близько години, кожен член клубу розповідав свою історію або ділився мріями.

На останніх двох заняттях був присутній Гордій Остапович — тренер з розвитку пам’яті, уваги та швидкочитання в Академії Розвитку “Орігамі”. Модератор за допомогою прислів’їв, приказок та дотепів поглибив в учасників клубу цікавість до вивчення української мови.

“Є багато людей, які цікавляться мовними клубами й хочуть вчити мову. Вони залюбки приходять на ці заняття і бажають, щоб це було можливо навіть частіше. Є учасники клубу, які вже спілкуються краще, пробувши у Львові місяць і більше. Є такі, яким дуже важко, хоча вони й тривалий час перебувають тут. Мабуть, це залежить від того, як вони налаштовані.

Наприклад, учасники клубу, які раніше проживали в Харкові, вели всю документацію, викладали в вишах та спілкувалися російською мовою і їм зараз дуже складно розмовляти українською. Вони розуміють нашу мову, але не можуть нею вільно спілкуватись. Проте, в них є велике бажання і їм все вдасться завдяки таким розмовним клубам,” — зазначає модераторка проєкту Оксана Лутчин.

Ціль проєкту “’Єдині” — підтримати 1 000 000 людей в переході на українську мову.

До слова, у Львові діє 11 розмовних клубів. Вони працюють щовівторка з 18:00. На Сихові працює два з них. Один у WIKI бібліотеці, а інший в бібліотеці №43 (вул. Стрийська, 79).

Якщо у вас є бажання взяти участь в розмовному клубі й вдосконалити свої навички з української мови, то вам потрібно заповнити гугл-форму за посиланням, та приєднатись до Фейсбук-групи: https://bit.ly/2TMBPY8.

Контактна особа: 0964465991 Анастасія.

Соломія Добрянська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові просять заборони будь-який російськомовний продукт на міських вулицях.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ