Фото: Сихів Медіа
У проєкту «Енергоефективний район Львова» з’явився інформаційний сайт про те, як заощадити на опаленні та перетворити Сихівський район на зразковий в масштабах не лише Львова, але і держави. На платформі ви знайдете інформацію про те що ж таке енергоефективність, про те чому і як потрібно модернізувати житлові будинки Сихова та багато іншого!
У 2018 році у Львові започаткували проєкт «Енергоефективний район Львова», який реалізує Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за завданням уряду Німеччини.
Центральним завданням проєкту є наочно показати переваги комплексної модернізації житла у поєднанні з оновленням системи центрального теплопостачання на прикладі Сихівського району. Проєкт має стати прикладом для інших міст, які також хочуть скоротити споживання енергії.
“Через декілька місяців із початком холодів знову стане актуальним питання тепла у наших оселях. На жаль, майже усі будинки, які були зведені в Україні 30-40-50 років тому, потребують модернізації. Через неутеплені стіни, старі вікна та двері, відсутність системи балансування тепла і зношені труби будинки втрачають до 50% енергії. Мікрорайон Сихів, один із найбільших у Львові, не є виключенням — велика частина житлового фонду району потребує модернізації.
Завдяки програмі «Енергодім» Фонду енергоефективності, Львівській міській раді та уряду Німеччини комплексна модернізація житлових будівель стає доступною,” — розповіла координаторка проєкту GIZ Оксана Олійник.
Для участі в проєкті в районі відібрали кілька ОСББ, для яких за кошти Німецького уряду у співпраці з ЛМР провели енергоаудит. В рамках яких стало відомо, де будинки втрачають енергію і які заходи необхідно вжити, щоб співвласники змогли мінімізувати втрати. Опісля, на загальних зборах ОСББ, співвласники вирішують, чи будуть вони модернізувати багатоповерхівку і які саме заходи необхідно реалізувати.
Наступний крок – збір та подача документів до Фонду енергоефективності для участі в програмі «Енергодім», що передбачає грант для покриття до 70% витрат на комплексну модернізацію житлового будинку.
На сьогодні з 12 обраних будинків уже 3 подали свої заявки до Фонду та отримали підтвердження. Більше цікавої профільної інформації, яку пояснюють простими лаконічними словами, можна знайти за посиланням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Є питання: як переобрати голову ОСББ.